Pedagogika pierwszego stopnia Strona główna / Kandydaci / Rekrutacja / Rekrutacja - studia niestacjonarne
ZASADY REKRUTACJI NA WYDZIAŁ PEDAGOGIKI I PSYCHOLOGII
Uniwersytetu w Białymstoku na rok akademicki 2018/2019

Pedagogika, niestacjonarne studia pierwszego stopnia

Przedmioty brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym:    język polski i język obcy

I.
Kandydaci, którzy zdali „nową maturę”:

Podstawą kwalifikacji jest wynik egzaminu maturalnego z języka obcego i języka polskiego - poziom podstawowy lub rozszerzony.

II.
Kandydaci, którzy zdali „stara maturę”

Podstawą kwalifikacji jest wynik egzaminu maturalnego z języka obcego i języka polskiego.
W przypadku niezdawania języka obcego na egzaminie dojrzałości będzie brany pod uwagę inny przedmiot zdawany na egzaminie dojrzałości wskazany przez kandydata.

III.
Kandydaci, którzy zdali Maturę Międzynarodową (IB):

Podstawą kwalifikacji jest wynik egzaminu maturalnego z języka obcego i języka polskiego - poziom niższy (SL) lub poziom wyższy (HL).

IV.
Kandydaci posiadający dyplom European Baccalaureate (EB):

V.
Kandydaci posiadający świadectwo dojrzałości uzyskane za granicą:

Podstawą kwalifikacji jest wynik egzaminu dojrzałości z języka polskiego, w przypadku niezdawania języka polskiego na egzaminie maturalnym kandydat przystępuję do egzaminu ustnego z języka polskiego

Limit miejsc – 70

Więcej informacji nt. rekrutacji, w tym sposób przeliczania punktów, na stronie Internetowej Rejestracji Kandydatów pod zakładką Katalog/Kierunki lub Katalog/Uczelnie/Uniwersytet w Białymstoku/Jednostki prowadzące studia/Wydział Pedagogiki i Psychologii – https://irk.uwb.edu.pl

Harmonogram rekrutacji:
22 maja – 19 września 2018 r.
Rejestracja kandydatów w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) oraz wnoszenie opłaty rekrutacyjnej przez kandydatów.
19 września 2018 r.
Ostatni dzień rejestracji kandydatów w systemie IRK.
Ostatni dzień wpłaty opłaty rekrutacyjnej przez kandydatów.
24 września 2018 r.
do godz. 14:30
Ogłoszenie kandydatom wyników postępowania rekrutacyjnego w systemie IRK (na indywidualnych kontach internetowych).
25 - 27 września 2018 r.
do godz. 14:30
Przyjmowanie dokumentów od kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na I rok studiów.
Dokumenty powinny być dostarczone do siedziby Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej (WKR)
28 września 2018 r.
od godz. 14:30
Ogłoszenie kandydatom wyników rekrutacyjnych na I rok studiów w systemie IRK (na indywidualnych kontach internetowych).

Z postępowania kwalifikacyjnego są zwolnieni Laureaci i finaliści następujących olimpiad stopnia centralnego:
  • Olimpiady Artystycznej,
  • Olimpiady Filozoficznej,
  • Olimpiady Historycznej,
  • Olimpiady Literatury i Języka Polskiego,
  • Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym,
  • Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka,
  • Olimpiady Losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939 roku,
  • Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej,
  • Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym,
  • Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej,
  • Olimpiady Wiedzy o III RP,
  • Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej,
  • Olimpiady Języka Łacińskiego,
Kandydatowi na studia przysługują wyżej wymienione uprawnienia tylko raz, w roku uzyskania świadectwa dojrzałości i dotyczą jednego kierunku studiów na Uniwersytecie w Białymstoku – wybranego przez kandydata.

Od kandydatów na I rok studiów wymagane są następujące dokumenty:
  • podanie o przyjęcie na studia (ankieta osobowa) - formularz należy wydrukować z systemu IRK,
  • deklaracja językowa - formularz należy wydrukować z systemu IRK,
  • podanie o wydanie Elektronicznej Legitymacji Studenckiej - formularz należy wydrukować z systemu IRK,
  • ksero dowodu osobistego (oryginał do wglądu),
  • ksero świadectwa dojrzałości (oryginał do wglądu).

Rekrutacja prowadzona jest na kierunek Pedagogika, w ramach którego oferujemy 5 specjalności. Student wybiera specjalność po zaliczeniu I semestru studiów.

Specjalności:

10.05.2019
10.05.2020
10.05.2021

Kontakt w sprawie rekrutacji - Dziekanat A.15 (parter):
tel: 85 745 75 42   e-mail:
pip.rekrutacja@uwb.edu.pl