Wydział Pedagogiki i Psychologii UwB, Zakład Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej oraz Podlaski Oddział Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP zapraszają na konferencję naukowo-dydaktyczną
„ROLA DOROSŁYCH W ROZWIJANIU ZAINTERESOWAŃ I PASJI DZIECI”

Miejsce: Wydział Pedagogiki i Psychologii, ul. Świerkowa 20, Aula C 02
Białystok, dn.29 września 2018 r. , godz. 8.30-13.00

TYDZIEŃ DZIECKA W BIAŁYMSTOKU - VII edycja - 7 – 14 października 2018 r.

Już po raz siódmy organizujemy Tydzień Dziecka w Białymstoku, przypominając tym przedwojenną białostocką tradycję. Zapraszamy grupy szkolne i dzieci z rodzicami do wzięcia udziału w bogatym programie kulturalnym przygotowanym przez instytucje uczestniczące w projekcie.

Z radością informujemy, że w dniu 19 października 2018 r. Rada Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie podjęła uchwałę o nadaniu naszej koleżance Agnieszce Sakowicz-Boboryko stopnia doktora habilitowanego.

Gratulujemy!

Dziekan oraz Rada Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku zawiadamiają o publicznej obronie rozprawy doktorskiej mgr Małgorzaty Bandach  w dniu 27 września 2018 r. o godz. 9.00 w sali A202 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii, przy ul. Świerkowej 20 w Białymstoku.

Dr Marta Kowalczuk-Walędziak członkinią zarządu Association for Teacher Education in Europe

Miło poinformować, że dr Marta Kowalczuk-Walędziak została wybrana na 3-letnią kadencję członkiem zarządu Association for Teacher Education in Europe (ATEE) podczas walnego zgromadzenia jego członków w dn. 21 sierpnia 2018 roku w Gävle (Szwecja). ATEE to najstarsza w Europie organizacja typu non-profit (rok i miejsce założenia: 1976, Belgia) zajmująca się badaniami i praktyką w zakresie kształcenia i rozwoju zawodowego nauczycieli. ATEE skupia wybitnych badaczy i praktyków z ponad 40 krajów świata pracujących wokół 19 sieci tematycznych (tzw. Research and Development Communities). Więcej informacji na ten temat: https://atee.education

W dniu 21 czerwca 2018 r. o godz.10.00 w sali Rady Wydziału odbyło się spotkanie z nauczycielami akademickimi z Luoyang Normal University (Chiny). Goście podzielili się swoją wiedzą, doświadczeniami oraz zainteresowaniami naukowymi.
Jing Li i Zhao Danni wygłosiły interesujące referaty:
- Visual culture and Media Literacy” (Jing Li)
- Life education awakens the teacher’s life” (Zhao Danni)

W dniach 7-12.06.2018 roku w ramach programu Erasmus Plus gościem Wydziału była Assoc. Prof. Otilia Clipa, Ph.D., Dyrektor Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu im. Stefana Cel Mare w Suczawie (Rumunia). Pani Otilia Clipa wzięła udział w międzynarodowej konferencji naukowej ATEE 2018 Spring Conference. Ważnym elementem pobytu gościa było także spotkanie z Kolegium Rektorskim i Dziekańskim dotyczące perspektyw współdziałania uczelni, strategii ich umiędzynarodowienia oraz wyzwań dla szkolnictwa wyższego w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wydział Pedagogiki i Psychologii na XVI Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki

W dniach 4-9 czerwca 2018 r. odbywał się na Uniwersytecie w Białymstoku XVI Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. Prace nad jego przygotowaniami i organizacją z ramienia Wydziału Pedagogiki i Psychologii koordynowała dr Katarzyna Szorc

Dnia 6 czerwca 2018 roku Studentki II roku Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej wzięły udział w organizacji i przebiegu 8 Dnia Dziecka z Mechaniakiem w Centrum Kształcenia Praktycznego nr 2 Zespołu Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku. Impreza, w której wzięło udział i świetnie się bawiło około 250 dzieci z białostockich przedszkoli, przebiegała pod hasłem „Bawimy się wspólnie”.
Działania z ramienia Wydziału Pedagogiki i Psychologii koordynowała dr Katarzyna Szorc i mgr Sandra Kadłubowska.

Zapraszamy do udziału w konkursie „Różnorodność przestrzenią dialogu”
Katedra Edukacji Międzykulturowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku,  Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku oraz Szkoła Podstawowa nr 26 w Białymstoku serdecznie zapraszają do udziału w IX edycji wojewódzkiego konkursu literacko-plastyczno-fotograficznego "Różnorodność przestrzenią dialogu".
Strona:     1  2  3  4  5  >  >>