serdecznie zapraszają do uczestnictwa

w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu Sens i bezsens starości pt. Starość w perspektywie personalistycznej, społecznej i kulturowej – refleksje interdyscyplinarne, która odbędzie się w dniach 23-25.05.2018 r. w Białowieży.

Dr hab. Marzanna Morozewicz, prof. UwB, Kierownik Zakładu Edukacji Wizualnej otrzymała roczne stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku na rok 2018 przyznawane twórcom profesjonalnym. Stypendium zostanie przeznaczone na realizację autorskiego projektu artystycznego pt. STĄPANIE obejmującego wykonanie cyklu fotografii na terenie Białegostoku, ich ekspozycję w jednej z miejskich instytucji sztuki, a także opracowanie i wydanie katalogu/albumu do wystawy.

Wojewoda podlaski wręczył odznaczenia państwowe pracownikom UwB

Z Wydziału Pedagogiki i Psychologii:

• Złote medale za długoletnią służbę otrzymali: dr hab. Ewa Citko, prof. UwB, dr hab. Anna Karpińska, prof. UwB, prof. dr hab. Elwira Kryńska
  • Srebrne medale za długoletnią służbę otrzymali:
     dr Andrzej Dakowicz, dr hab. Dorota Misiejuk, prof. UwB, dr hab. Jolanta Muszyńska, prof. UwB, dr Agata Samsel
  • Brązowe medale za długoletnią służbę otrzymali: dr Anna Józefowicz, dr Artur Konopacki

Serdecznie gratulujemy!

22.12.2017 r. DZIEŃ REKTORSKI!

Informujemy, że zgodnie z decyzją dr hab. Roberta Ciborowskiego, prof. UwB, rektora Uniwersytetu w Białymstoku, 22 grudnia 2017 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych - z obowiązkiem odpracowania.

Stypendia dla wybitnych młodych naukowców
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał stypendia młodym wybitnym naukowcom, prowadzącym wysokiej jakości badania i posiadającym bogaty dorobek naukowy w skali międzynarodowej. Z radością informujemy, że w XII edycji konkursu stypendialnego jedynym nagrodzonym pedagogiem, a także pracownikiem Uniwersytetu w Białymstoku jest nasza koleżanka dr Anna Młynarczuk-Sokołowska. Serdecznie gratulujemy!

ARTUR KLINAU - ZAPROSZENIE NA WYKŁADY I WYSTAWĘ

Informujemy, że do 15.01 2018r. na naszym Uniwersytecie przebywa Pan Artur Klinau - laureat Nagrody im. Lwa Sapiehy
Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach, które odbędą się na naszym Wydziale:
7.12 2017r. (czwartek) godz. 17.00, Wydział PiP UwB, ul. Świerkowa 20 C, aula C02 - wykład otwarty Artura Klinau poświęcony sztuce współczesnej na Białorusi
18.01 2018r. (czwartek) godz. 17.00 - wernisaż wystawy fotografii autorstwa Artura Klinau pt. MIŃSK - MIASTO SŁOŃCA, Galeria Nowe Skrzydło, Wydział PiP UwB, ul. Świerkowa 20 C
...i zaraz po wernisażu w godz. 17.30- wykład otwarty Artura Klinau poświęcony architekturze Mińska, aula C02.

W dniu 30 października 2017 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak złożył podziękowanie prof. dr hab. Markowi Konopczyńskiemu, Kierownikowi Katedry Pedagogiki Specjalnej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, za pracę jako ekspert w Zespole ds. Opracowania Standardów Pracy Ośrodków Kuratorskich.  Opracowanie standardów pozwoli na wzmocnienie zabezpieczenia praw dziecka, wspomaganie funkcji wychowawczych rodziny, a także wypracowanie kompleksowych rozwiązań systemowych, służących szerszemu wykorzystaniu tego środka wychowawczego, ze szczególnym uwzględnieniem jego funkcji profilaktycznych i diagnostycznych.

Dr Marta Kowalczuk-Walędziak wzięła udział w seminarium nt. Modernization of Education in the EU, które odbyło się 28.11.2017r. w Parlamencie Europejskim. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Tibor Navracsics- komisarz UE ds. Edukacji i Kultury, Petra Kammerevert – przewodnicząca komisji ds. Kultury i Edukacji PE (CULT), posłowie Parlamentu Europejskiego oraz przedstawiciele środowisk zaangażowanych w modernizację edukacji w UE. Ważnym wątkiem podejmowanym w toku dyskusji było także kształcenie i prestiż społeczny nauczycieli.

ZAPRASZAMY NA POKAZY FILMOWE I PANELE DYSKUSYJNE ORGANIZOWANE W RAMACH XII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH ŻUBROFFKA, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ NA NASZYM WYDZIALE.
7.XII.2017 (czwartek) godz. 13:00, C.02 (mała Aula) – Zaufaj mi – Fake news. Podrabianie rzeczywistości + panel dyskusyjny z gośćmi z Polski i zagranicy.
8.XII.2017 (piątek), godz. 13:30, C.01. Duża Aula – A Swedish Life (pokaz z gośćmi specjalnymi).
Wiecej informacji

Strona:     1  2  3  4  5  >  >>