Z przyjemnością informujemy, że ukazał się szósty numer czasopisma „Creativity. Theories - Research - Applications”.  Serdecznie zapraszamy do lektury:

Dr hab. Marzanna Morozewicz, prof. UwB Kierownik Zakładu Edukacji Wizualnej "Twarzą UwB"

Więcej informacji o twórczości artystycznej Marzanny Morozewicz można znaleźć na jej autorskiej stronie: http://www.mamo.art.pl/

Od 7. kwietnia do 7. maja 2017 roku prace Marzanny Morozewicz będzie można obejrzeć na wystawie indywidualnej w białostockiej Galerii Sleńdzińskich przy ul. Legionowej 2

Pracownicy UwB otrzymali odznaczenia państwowe

Na posiedzeniu Senatu UwB w dniu 21 grudnia 2016 r. wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wręczył odznaczenia państwowe pracownikom Uniwersytetu w Białymstoku. Medale i krzyże zasługi tym razem przyznano 24 osobom.

Galeria zdjęć z uroczystości: tutaj

Wydział Pedagogiki i Psychologii UwB w dniach 5-9.12.2016r. gościł delegację naukową z Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu w Mińsku

Program pobytu pracowników Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu w Mińsku obejmował między innymi spotkanie z władzami Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB, spotkanie z pracownikami Zakładu Kulturoznawstwa i Zakładu Edukacji Wizualnej, spotkania ze studentami różnych specjalności na kierunku pedagogika.

Odznaczenia państwowe dla pracowników Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku

30 listopada na posiedzeniu Senatu Uniwersytetu w Białymstoku wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wręczył pracownikom UwB odznaczenia państwowe.

ZŁOTY KRZYŻ ZASŁUGI: dr hab. Janina Uszyńska-Jarmoc, prof. UwB
SREBRNY KRZYŻ ZASŁUGI: dr hab. Marzanna Maria Morozewicz, prof. UwB
MEDAL ZŁOTY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ otrzymali:dr Anna Kienig, dr Wojciech Siwak
MEDAL BRĄZOWY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ: dr Alina Szwarc

Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym!
Zobacz galerię zdjęć z wręczenia odznaczeń: tutaj

Profesor Edward Kulikowski odznaczony medalem za wybitne zasługi w przestrzeni kultury

Podczas uroczystego koncertu, 21 października 2016 roku w auli dydaktyczno – widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski uroczyście wręczył profesorowi Edwardowi Kulikowskiemu, przyznany przez Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Stypendia dla wybitnych młodych naukowców

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał stypendia młodym wybitnym naukowcom, prowadzącym wysokiej jakości badania i posiadającym bogaty dorobek naukowy w skali międzynarodowej. Z radością informujemy, że w XI edycji konkursu stypendialnego wśród zaledwie dwojga nagrodzonych pedagogów znalazła się nasza koleżanka dr Marta Kowalczuk-Walędziak.
Serdecznie gratulujemy.

„Przygody Innego II” – nieodpłatna publikacja
W bibliotece Wydz. Pedagogiki i Psychologii UwB osoby zainteresowane mogą otrzymać nieodpłatną publikację naukowo-metodyczną Przygody Innego. Bajki międzykulturowe na rzecz integracji dzieci cudzoziemskich, pod redakcją Anny Młynarczuk-Sokołowskiej, Katarzyny Potoniec i Katarzyny Szostak-Król.

Strona:     1  2  3  4  5  >  >>