Terminy dyżurów pracowników naukowo – dydaktycznych oraz pracowników dziekanatów podczas sesji poprawkowej: 07-08 września 2018 (piątek, sobota) w godz. 09.00-11.00

Terminy obron we wrześniu: 18,19,20 września 2018

W dniu 20.08.2018r. system USOS będzie niedostępny (aktualizacja do nowej wersji).

W dniu 21 czerwca 2018 r. o godz.10.00 w sali Rady Wydziału odbyło się spotkanie z nauczycielami akademickimi z Luoyang Normal University (Chiny). Goście podzielili się swoją wiedzą, doświadczeniami oraz zainteresowaniami naukowymi.
Jing Li i Zhao Danni wygłosiły interesujące referaty:
- Visual culture and Media Literacy” (Jing Li)
- Life education awakens the teacher’s life” (Zhao Danni)

W dniach 7-12.06.2018 roku w ramach programu Erasmus Plus gościem Wydziału była Assoc. Prof. Otilia Clipa, Ph.D., Dyrektor Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu im. Stefana Cel Mare w Suczawie (Rumunia). Pani Otilia Clipa wzięła udział w międzynarodowej konferencji naukowej ATEE 2018 Spring Conference. Ważnym elementem pobytu gościa było także spotkanie z Kolegium Rektorskim i Dziekańskim dotyczące perspektyw współdziałania uczelni, strategii ich umiędzynarodowienia oraz wyzwań dla szkolnictwa wyższego w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wydział Pedagogiki i Psychologii na XVI Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki

W dniach 4-9 czerwca 2018 r. odbywał się na Uniwersytecie w Białymstoku XVI Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. Prace nad jego przygotowaniami i organizacją z ramienia Wydziału Pedagogiki i Psychologii koordynowała dr Katarzyna Szorc

Dnia 6 czerwca 2018 roku Studentki II roku Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej wzięły udział w organizacji i przebiegu 8 Dnia Dziecka z Mechaniakiem w Centrum Kształcenia Praktycznego nr 2 Zespołu Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku. Impreza, w której wzięło udział i świetnie się bawiło około 250 dzieci z białostockich przedszkoli, przebiegała pod hasłem „Bawimy się wspólnie”.
Działania z ramienia Wydziału Pedagogiki i Psychologii koordynowała dr Katarzyna Szorc i mgr Sandra Kadłubowska.

Zapraszamy do udziału w konkursie „Różnorodność przestrzenią dialogu”
Katedra Edukacji Międzykulturowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku,  Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku oraz Szkoła Podstawowa nr 26 w Białymstoku serdecznie zapraszają do udziału w IX edycji wojewódzkiego konkursu literacko-plastyczno-fotograficznego "Różnorodność przestrzenią dialogu".

Prof. dr hab. Jerzy Nikitorowicz Kierownik Katedry Edukacji Międzykulturowej „Twarzą UwB”

Z wielką radością informujemy, że Prof. dr hab. Jerzy Nikitorowicz Kierownik Katedry Edukacji Międzykulturowej wybitny badacz problematyki międzykulturowości został „Twarzą UwB”. Polecamy rozmowę z Panem Profesorem, pt.: Potrzebujemy psychologicznej stabilizacji. Także jako społeczeństwo.

Dostępna na stronie

Rozmowa z dr Krzysztofem Sawickim o książce „Diady, kliki, gangi”

Zachęcamy do przeczytania rozmowy z dr Krzysztofem Sawickim, pracownikiem Katedry Pedagogiki Specjalnej, o jego książce „Diady, kliki, gangi. Młodzież nieprzystosowana społecznie w perspektywie współczesnej pedagogiki resocjalizacyjnej”, wydanej w krakowskiej Oficynie Wydawniczej "Impuls".

Dostępna na stronie

Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku oraz Association for Teacher Education in Europe (ATEE) zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej (ATEE Spring Conference) na temat: "Designing Teacher Education and Professional Development for the 21st Century: Current Trends, Challenges and Directions for the Future".
Konferencja odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2018 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.
Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie internetowej konferencji

Strona:     1  2  3  4  5  >  >>