Pracownice dziekanatów uczestniczyły w II Ogólnopolskim Forum Dziekanatów!

W dniach 4-5 grudnia 2018 odbyło się II Forum Dziekanatów. Po raz drugi pracownicy dziekanatów i administracji centralnej różnych uczelni całego kraju spotkali się w gmachu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, wysłuchali szeregu wystąpień, uczestniczyli w warsztatach oraz dyskusjach z ekspertami (program: http://dziekanaty.pl/forum-dziekanat%C3%B3w-4-5122018 ) .
Udział w Forum wzięło 7 pracowników Uniwersytetu w Białymstoku z 3 wydziałów: Bernadeta Sikora z Wydziału Prawa; Katarzyna Fiedorow, Beata Szubzda z Wydziału Ekonomii i Zarządzania oraz Jolanta Kotyńska, Monika Łukaszuk, Izabela Niemyjska, Ewa Wieremiejuk z Wydziału Pedagogiki i Psychologii.

Dr Katarzyna Winiecka laureatką konkursu Narodowego Centrum Nauki „MINIATURA 2”

Z satysfakcją informujemy, że dr Katarzyna Winiecka została laureatką konkursu Narodowego Centrum Nauki „Miniatura 2”. Tematem projektu jest „Proces (re)adaptacji społecznej polskich migrantów w Londynie w obliczu Brexitu - zmiana i redefinicja statusu społecznego z perspektywy wewnątrzgrupowej”.

Serdecznie gratulujemy

Szanowni Państwo,
serdecznie  zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się 16 grudnia (niedziela) o godzinie 17:00 w Auli im. Janusza Korczaka.
Zachęcamy wszystkich Państwa wraz z całymi rodzinami do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu wprowadzającym w bożonarodzeniowy nastrój.
Razem poczujmy klimat zbliżających się Świąt.

Chór Akademicki UwB wraz z Kolegium Dziekańskim

Szczegóły na załączonym plakacie.

Jubileusz 35-lecia pracy naukowej prof. dr hab. Marka Konopczyńskiego

W dniu 26 listopada w Auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB odbyła się konferencja naukowa „Współczesne dylematy resocjalizacyjne - w stronę twórczej resocjalizacji", zorganizowana przez członków Zespołu Pedagogiki Resocjalizacyjnej przy Komitecie Nauk Pedagogicznych PAN oraz pracowników Katedry Pedagogiki Specjalnej naszego Wydziału. To spotkanie, na które przybyło wielu czołowych pedagogów z całej Polski, było okazją do świętowania jubileuszu 35-lecia pracy naukowej prof. dr hab. Marka Konopczyńskiego.

Z radością informujemy, że w dniu 13 listopada 2018 r. Rada Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podjęła uchwałę o nadaniu stopnia doktora habilitowanego nauk społecznych w zakresie pedagogiki Krzysztofowi Sawickiemu.

Gratulujemy!

W czwartek 6.12 b.r. o godz. 17.00 w Galerii Nowe Skrzydło na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UwB odbędzie się wernisaż wystawy fotografii prof. Andrzeja Kisielewskiego: https://www.facebook.com/events/770706969945144/

Nominacje profesorskie

Z radością informujemy, że postanowieniem z dnia 8 listopada 2018 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał Profesor  Agacie Cudowskiej tytuł naukowy profesora nauk społecznych.

Serdecznie gratulujemy!

Prof. dr hab. Jerzy Nikitorowicz otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury
Z wielką radością informujemy, że 11 października podczas uroczystej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku Prof. dr hab. Jerzy Nikitorowicz odebrał nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
Gratulujemy.

Źródło – Wrota Podlasia
Fot. - Wrota Podlasia
Więcej informacji: http://www.wrotapodlasia.pl/pl/kultura/kultura_sztuka/xix-gala-wreczenia-nagrod-marszalka-w-dziedzinie-tworczosci-artystycznej-upowszechniania-i-ochrony-kultury.html

Katedra Edukacji Międzykulturowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, Fundacja Otwartej Edukacji, Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Teatr Narwal we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 20 w Białymstoku i Fundacją Uniwersytetu w Białymstoku serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych, a w szczególności nauczycieli i edukatorów, do udziału w konferencji „Razem na rzecz społeczności lokalnej. Jak kreować postawy lokalnego patriotyzmu i obywatelskiego zaangażowania wśród młodzieży?”.

Zaproszenie i program
Informacje organizacyjne