Fot. Archiwum prywatne

27 czerwca 2019 r. w Warszawie Prof. dr hab. Mirosław Sobecki odebrał nominację profesorską z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Serdecznie gratulujemy!

Wydziałowa Rada Samorządu Studentów Wydziału Pedagogiki i Psychologii zorganizowała,w ramach Dnia Wydziału (14 czerwca 2019r.) wybory Najlepsi z Najlepszych, w których studenci mieli możliwość wyróżnienia nauczycieli akademickich będących, w ich przekonaniu, wzorem do naśladowania.

Statuetki przyznawano w czterech kategoriach: Złoty Mówca, Złoty Praktyk, Anioł nie Człowiek oraz Mistrz Motywacji.

Decyzją studentów Pedagogiki zwycięzcami zostali:

Złoty Mówca - Dr Katarzyna Nadachewicz

Złoty Praktyk - Mgr Piotr Chlebowski

Anioł nie Człowiek - Dr hab. Janina Uszyńska-Jarmoc, prof. UwB

Mistrz Motywacji - Dr hab. Alicja Korzeniecka-Bondar

Decyzją studentów Pracy socjalnej zwycięzcami zostali:

Złoty Mówca - Dr Joanna Borowik

Złoty Praktyk - Mgr Joanna Gregorczuk

Anioł nie Człowiek - Dr Marcin Kolemba

Mistrz Motywacji - Dr Emilia Kramkowska

Zapraszamy na wykład pt. Nowy model ewaluacji jakości działalności naukowej i kategoryzacji podmiotów w dyscyplinach naukowych lub artystycznych prof. Błażeja Skocznia - przewodniczącego Komisji Ewaluacji Nauki.

Spotkanie odbędzie się 25 czerwca 2019 roku o godzinie 11:00 na Wydziale Fizyki przy ul. Ciołkowskiego 1L, w sali 2011.

fot. Jan Zych, źródło

Na zaproszenie Departamentu Stanu USA  dr hab. Krzysztof Sawicki brał udział, jako jeden z dwudziestu naukowców z całego świata, w konsultacjach poświęconych polityce rządu amerykańskiego na rzecz przeciwdziałania przestępczości z nienawiści.  Spotkanie odbyło się w Wiedniu  podczas 28th United Nations Commission on Crime Prevention and Criminal Justice.

Wydział Pedagogiki i Psychologii
Uniwersytetu w Białymstoku
zaprasza wszystkich zainteresowanych
do udziału
w XVII Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki
w Dniu Otwartym Wydziału Pedagogiki i Psychologii
20 maja 2019 r. (poniedziałek),
ul. Świerkowa 20

Program wydarzenia

W imieniu Chóru Akademickiego Uniwersytetu w Białymstoku zapraszamy na koncert promujący twórczość Stanisława Moniuszki, który odbędzie się 12 maja o godzinie 19:00 w Kościele św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku. Koncert organizowany jest w ramach obchodów Roku Stanisława Moniuszki i 200. rocznicy jego urodzin.

Chór pod dyrekcją dr. hab. Edwarda Kulikowskiego wykona utwory a cappella oraz „Mszę łacińską Des-dur” Stanisława Moniuszki na solistów i organy. Partie solowe wykonają Agnieszka Panas (sopran), Urszula Bielenia (alt), Paweł Cichoński (tenor), Bogdan Kordy (bas), a na organach zagra białostocki pedagog i organista – Józef Kotowicz.

Rok Stanisława Moniuszki zobowiązuje, by lepiej poznać jego bogatą twórczość. Chcemy to wydarzenie uczcić koncertem złożonym z mniej popularnych kompozycji jubilata, ale równie bogatych i wartych poznania. Większość zna go jako ojca polskiej opery narodowej i kompozytora „Strasznego Dworu” czy „Halki”. Natomiast w jego dorobku znajduje się ponad 300 pieśni, kolejne – mniej znane opery, muzyka baletowa, teatralna oraz religijna. – mówi Edward Kulikowski, dyrygent i kierownik artystyczny Chóru Akademickiego Uniwersytetu w Białymstoku.

– Postanowiliśmy przybliżyć Państwu ten ostatni rodzaj twórczości Moniuszki i dlatego podczas koncertu zaprezentujemy dwa sakralne utwory a cappella  „Pieśń do Matki Boskiej” oraz „Ojcze nasz”, a także wykonamy „Mszę łacińską Des-dur” – dodaje.

Wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu w Białymstoku prof. dr. hab. Roberta W. Ciborowskiego.

Dziekanaty w nowym systemie szkolnictwa wyższego i nauki - pracownice dziekanatów Wydziału Pedagogiki i Psychologii uczestniczyły w seminarium organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w dniach 25-26 marca 2019 r. w Krakowie.

2 kwietnia br. w Parlamencie Europejskim odbyło się seminarium naukowe nt. Modernizacji kształcenia nauczycieli w Europie Środkowo-Wschodniej, którego współorganizatorem z ramienia Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB oraz Stowarzyszenia na rzecz Kształcenia Nauczycieli w Europie (ATEE) była dr Marta Kowalczuk-Walędziak. W spotkaniu udział wzięli m. in. Augustin Mihalache - przedstawiciel rumuńskiej prezydencji w Radzie UE ds. edukacji, Krystyna Łybacka - członek Komisji Kultury i Edukacji (CULT), badacze tej problematyki (Albania, Czechy, Holandia, Irlandia, Polska, Rosja, Węgry, Włochy), a także przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz władz uczelni. Władze Dziekańskie naszego Wydziału reprezentowały dr hab. Wioleta Danilewicz, prof. UwB oraz dr Alicja Korzeniecka-Bondar. W trakcie seminarium dyskusji poddano wybrane aspekty kształcenia wstępnego i rozwoju zawodowego nauczycieli w tej części Europy oraz zasugerowano potencjalne kierunki zmian.

Strona:     1  2  3  4  5  >  >>