Katedra Pedagogiki Specjalnej
Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku
zaprasza do uczestnictwa w Konferencji Naukowej
"Współczesne dylematy resocjalizacyjne - w stronę twórczej resocjalizacji"
połączonej z obchodami
jubileuszu 35-lecia pracy zawodowej
prof. zw. dr. hab. Marka Jerzego Konopczyńskiego

Konferencja odbędzie się 26 listopada 2018 r. w Białymstoku.

Prof. dr hab. Jerzy Nikitorowicz otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury
Z wielką radością informujemy, że 11 października podczas uroczystej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku Prof. dr hab. Jerzy Nikitorowicz odebrał nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
Gratulujemy.

Źródło – Wrota Podlasia
Fot. - Wrota Podlasia
Więcej informacji: http://www.wrotapodlasia.pl/pl/kultura/kultura_sztuka/xix-gala-wreczenia-nagrod-marszalka-w-dziedzinie-tworczosci-artystycznej-upowszechniania-i-ochrony-kultury.html

Szanowni Państwo,
Z przyjemnością informujemy, że czasopismo Creativity. Theories - Research - Applications http://creativity.uwb.edu.pl/index.php/en/ jest indeksowane w międzynarodowej bazie naukowej SCOPUS.

Zapraszamy do przygotowania tekstu do następnego numeru. Termin: 15 grudnia 2018 roku, adres: creativity@uwb.edu.pl .

Katedra Edukacji Międzykulturowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, Fundacja Otwartej Edukacji, Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Teatr Narwal we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 20 w Białymstoku i Fundacją Uniwersytetu w Białymstoku serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych, a w szczególności nauczycieli i edukatorów, do udziału w konferencji „Razem na rzecz społeczności lokalnej. Jak kreować postawy lokalnego patriotyzmu i obywatelskiego zaangażowania wśród młodzieży?”.

Zaproszenie i program
Informacje organizacyjne
Karta zgłoszenia

Od października na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UwB rozpoczęła działalność Akademicka Poradnia Psychologiczna.

Oferuje studentom Uniwersytetu w Białymstoku doraźne, bezpłatne wsparcie (szczególnie w sytuacjach kryzysowych) w postaci konsultacji indywidualnych i poradnictwa psychologicznego.

TYDZIEŃ DZIECKA W BIAŁYMSTOKU - VII edycja - 7 – 14 października 2018 r.

Już po raz siódmy organizujemy Tydzień Dziecka w Białymstoku, przypominając tym przedwojenną białostocką tradycję. Zapraszamy grupy szkolne i dzieci z rodzicami do wzięcia udziału w bogatym programie kulturalnym przygotowanym przez instytucje uczestniczące w projekcie.

Z radością informujemy, że w dniu 19 września 2018 r. Rada Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie podjęła uchwałę o nadaniu naszej koleżance Agnieszce Sakowicz-Boboryko stopnia doktora habilitowanego.

Gratulujemy!

Dr Marta Kowalczuk-Walędziak członkinią zarządu Association for Teacher Education in Europe

Miło poinformować, że dr Marta Kowalczuk-Walędziak została wybrana na 3-letnią kadencję członkiem zarządu Association for Teacher Education in Europe (ATEE) podczas walnego zgromadzenia jego członków w dn. 21 sierpnia 2018 roku w Gävle (Szwecja). ATEE to najstarsza w Europie organizacja typu non-profit (rok i miejsce założenia: 1976, Belgia) zajmująca się badaniami i praktyką w zakresie kształcenia i rozwoju zawodowego nauczycieli. ATEE skupia wybitnych badaczy i praktyków z ponad 40 krajów świata pracujących wokół 19 sieci tematycznych (tzw. Research and Development Communities). Więcej informacji na ten temat: https://atee.education

W dniu 21 czerwca 2018 r. o godz.10.00 w sali Rady Wydziału odbyło się spotkanie z nauczycielami akademickimi z Luoyang Normal University (Chiny). Goście podzielili się swoją wiedzą, doświadczeniami oraz zainteresowaniami naukowymi.
Jing Li i Zhao Danni wygłosiły interesujące referaty:
- Visual culture and Media Literacy” (Jing Li)
- Life education awakens the teacher’s life” (Zhao Danni)

W dniach 7-12.06.2018 roku w ramach programu Erasmus Plus gościem Wydziału była Assoc. Prof. Otilia Clipa, Ph.D., Dyrektor Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu im. Stefana Cel Mare w Suczawie (Rumunia). Pani Otilia Clipa wzięła udział w międzynarodowej konferencji naukowej ATEE 2018 Spring Conference. Ważnym elementem pobytu gościa było także spotkanie z Kolegium Rektorskim i Dziekańskim dotyczące perspektyw współdziałania uczelni, strategii ich umiędzynarodowienia oraz wyzwań dla szkolnictwa wyższego w Europie Środkowo-Wschodniej.

Strona:     1  2  3  4  5  >  >>