XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Żubroffka po raz kolejny na Wydziale Pedagogiki i Psychologii !

W ramach Festiwalu odbędą się dwa pokazy:

6 grudnia 2018 (czwartek) godz. 12:00 – Aula C02
Pokaz Zebrane z Europy / Picked up from Europe (89’)

7 grudnia 2018 (piątek) godz. 13:00 – Aula C01
Pokaz filmów oraz panel dyskusyjny - Oblicza Patriotyzmu / Faces of Patriotism (96’)

Więcej: www.zubroffka.pl , www.facebook.com/zubroffka

Jubileusz 35-lecia pracy naukowej prof. dr hab. Marka Konopczyńskiego

W dniu 26 listopada w Auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB odbyła się konferencja naukowa „Współczesne dylematy resocjalizacyjne - w stronę twórczej resocjalizacji", zorganizowana przez członków Zespołu Pedagogiki Resocjalizacyjnej przy Komitecie Nauk Pedagogicznych PAN oraz pracowników Katedry Pedagogiki Specjalnej naszego Wydziału. To spotkanie, na które przybyło wielu czołowych pedagogów z całej Polski, było okazją do świętowania jubileuszu 35-lecia pracy naukowej prof. dr hab. Marka Konopczyńskiego.

Z radością informujemy, że w dniu 13 listopada 2018 r. Rada Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podjęła uchwałę o nadaniu stopnia doktora habilitowanego nauk społecznych w zakresie pedagogiki Krzysztofowi Sawickiemu.

Gratulujemy!

Nominacje profesorskie

Z radością informujemy, że postanowieniem z dnia 8 listopada 2018 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał Profesor  Agacie Cudowskiej tytuł naukowy profesora nauk społecznych.

Serdecznie gratulujemy!

Prof. dr hab. Jerzy Nikitorowicz otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury
Z wielką radością informujemy, że 11 października podczas uroczystej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku Prof. dr hab. Jerzy Nikitorowicz odebrał nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
Gratulujemy.

Źródło – Wrota Podlasia
Fot. - Wrota Podlasia
Więcej informacji: http://www.wrotapodlasia.pl/pl/kultura/kultura_sztuka/xix-gala-wreczenia-nagrod-marszalka-w-dziedzinie-tworczosci-artystycznej-upowszechniania-i-ochrony-kultury.html

Szanowni Państwo,
Z przyjemnością informujemy, że czasopismo Creativity. Theories - Research - Applications http://creativity.uwb.edu.pl/index.php/en/ jest indeksowane w międzynarodowej bazie naukowej SCOPUS.

Zapraszamy do przygotowania tekstu do następnego numeru. Termin: 15 grudnia 2018 roku, adres: creativity@uwb.edu.pl .

Katedra Edukacji Międzykulturowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, Fundacja Otwartej Edukacji, Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Teatr Narwal we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 20 w Białymstoku i Fundacją Uniwersytetu w Białymstoku serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych, a w szczególności nauczycieli i edukatorów, do udziału w konferencji „Razem na rzecz społeczności lokalnej. Jak kreować postawy lokalnego patriotyzmu i obywatelskiego zaangażowania wśród młodzieży?”.

Zaproszenie i program
Informacje organizacyjne
Karta zgłoszenia

Od października na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UwB rozpoczęła działalność Akademicka Poradnia Psychologiczna.

Oferuje studentom Uniwersytetu w Białymstoku doraźne, bezpłatne wsparcie (szczególnie w sytuacjach kryzysowych) w postaci konsultacji indywidualnych i poradnictwa psychologicznego.

Strona:     1  2  3  4  5  >  >>