Kolejne ogólnopolskie osiągnięcia naukowców UwB - 9 grantów i stypendium dla wybitnej młodej badaczki

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnęło konkurs na stypendia dla wybitnych młodych naukowców. Wywalczyła je m.in. badaczka z UwB - dr Anna Młynarczuk-Sokołowska z Wydziału Pedagogiki i Psychologii. Stypendium – ponad 5 tys. zł - będzie otrzymywać przez 36 miesięcy

Dr Marta Kowalczuk-Walędziak wzięła udział w seminarium nt. Modernization of Education in the EU, które odbyło się 28.11.2017r. w Parlamencie Europejskim. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Tibor Navracsics- komisarz UE ds. Edukacji i Kultury, Petra Kammerevert – przewodnicząca komisji ds. Kultury i Edukacji PE (CULT), posłowie Parlamentu Europejskiego oraz przedstawiciele środowisk zaangażowanych w modernizację edukacji w UE. Ważnym wątkiem podejmowanym w toku dyskusji było także kształcenie i prestiż społeczny nauczycieli.

ZAPRASZAMY NA POKAZY FILMOWE I PANELE DYSKUSYJNE ORGANIZOWANE W RAMACH XII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH ŻUBROFFKA, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ NA NASZYM WYDZIALE.
7.XII.2017 (czwartek) godz. 13:00, C.02 (mała Aula) – Zaufaj mi – Fake news. Podrabianie rzeczywistości + panel dyskusyjny z gośćmi z Polski i zagranicy.
8.XII.2017 (piątek), godz. 13:30, C.01. Duża Aula – A Swedish Life (pokaz z gośćmi specjalnymi).
Wiecej informacji

ARTUR KLINAU - ZAPROSZENIE NA WYKŁADY I WYSTAWĘ

Informujemy, że do 15.01 2018r. na naszym Uniwersytecie przebywa Pan Artur Klinau - laureat Nagrody im. Lwa Sapiehy
Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach, które odbędą się na naszym Wydziale:
7.12 2017r. (czwartek) godz. 17.00, Wydział PiP UwB, ul. Świerkowa 20 C, aula C02 - wykład otwarty Artura Klinau poświęcony sztuce współczesnej na Białorusi
11.01 2018r. (czwartek) godz. 17.00 - wernisaż wystawy fotografii autorstwa Artura Klinau pt. MIŃSK - MIASTO SŁOŃCA, Galeria Nowe Skrzydło, Wydział PiP UwB, ul. Świerkowa 20 C
...i zaraz po wernisażu w godz. 17.30- wykład otwarty Artura Klinau poświęcony architekturze Mińska, aula C02.

Szanowni Państwo
Zapraszam Państwa na spotkanie z prof. dr hab. inż. Kazimierzem J. Furtakiem – Przewodniczącym Centralnej Komisji do spraw Stopni i Tytułów, które będzie dotyczyło działalności Komisji, zakładanych zmian w ustawie o stopniach i tytule naukowym oraz perspektyw ścieżek kariery naukowej.Spotkanie odbędzie się w dniu 15 grudnia br. o godz. 10.00 w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki, ul. Konstantego Ciołkowskiego 1M.

dr hab. Robert W. Ciborowski, prof.UwB
Rektor Uniwersytetu w Białymstoku

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku zaprasza na spotkaniez cyklu
Podlasie w badaniach naukowych, które odbędzie 5 grudnia 2017 r. (wtorek) o godz. 13.45.
w Auli C02 Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB, ul. Świerkowa 20.
Wykład Podlasianin idzie do teatru
wygłosi dr hab. Jan Poleszczuk, prof. UwB,Dyrektor Instytutu Socjologii i Kognitywistyki Uniwersytetu w Białymstoku

Wykład dr. Jacka Pulikowskiego - Rzecz o prawdziwej miłości

Katedra Historii Wychowania Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, Akademickie Koło Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy UwB oraz Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zapraszają na wykład otwarty doktora Jacka Pulikowskiego na temat: „Rzecz o prawdziwej miłości”, który odbędzie się w dniu 4 grudnia 2017 r. w Auli im. Janusza Korczaka (budynek C) Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Świerkowa 20, w godz. 8.15 – 10.00.

W imieniu organizatorów zapraszamy na konferencję zatytułowaną
ROZUM, RACJONALNOŚCI, SYMBOLICZNOŚĆ I JEJ ODMIANY. KULTURA SYMBOLICZNA W PÓŹNEJ NOWOCZESNOŚCI

Miejsce: Wydział Pedagogiki i Psychologii UwB, ul. Świerkowa 20C, Aula C2
Czas:  24 listopada 2017 r. o godz. 10.00