Artur Baradyn - student pedagogiki mistrzem kickboxingu

Artur Baradyn, student III roku pedagogiki na Uniwersytecie w Białymstoku, został mistrzem Polski w kickboxingu AZS. Zawody odbyły się w dniach 18-19 maja 2017 r. w Warszawie. Wzięli w nich udział zawodnicy z 36 klubów z całej Polski.

Artur Baradyn trenuje kickboxing od ponad 6 lat. To nie pierwszy sportowy sukces na jego koncie. Akademickim Mistrzem Polski został również w 2015 roku. Najbardziej jednak dumny jest z tytułu wicemistrza Polski w k1 seniorów, bo - jak wyjaśnia - to formuła o innych zasadach, a walka jest w niej twardsza. Zawodnik trenuje w klubie Human Kickboxing Białystok.

Treningi Artur Baradyn godzi ze studiami - jest studentem III roku pedagogiki resocjalizacyjnej na UwB. W swojej pracy licencjackiej planuje zająć się rolą sportu w resocjalizacji młodych ludzi.

Fot: Human Kickboxing Białystok