Wydział Pedagogiki i Psychologii na XV Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki

W dniach 19 - 22 maja 2017 r. odbywał się na Uniwersytecie w Białymstoku XV Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. Prace nad jego przygotowaniami i organizacją z ramienia Wydziału Pedagogiki i Psychologii koordynowała dr Katarzyna Szorc.

Podczas Dnia Otwartego na Kampusie UwB – 19 maja - Wydział Pedagogiki i Psychologii reprezentowali członkowie Koła Młodych Teoretyków Pedagogiki pod opieką naukową dr Beaty Kunat i dr Katarzyny Szorc oraz studentki pod opieką dr Barbary Dudel i mgr Moniki Żak-Skalimowskiej. Przedstawiciele Wydziału Pedagogiki i Psychologii zagospodarowali przestrzeń wewnątrz kampusu, jak też na zewnątrz budynku, gdzie w niekonwencjonalny sposób oferowali m.in. takie atrakcje jak: zagadki matematyczne, origami, modelowanie balonów, skakanie przez długą skakankę, gra w klasy, zabawy z chustą animacyjną i wiele innych zabaw ruchowych. Zabawy spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci w wieku przedszkolnym, jak też uczniów szkół podstawowych, a nawet gimnazjum. W sumie przy naszych stoiskach bawiło się wspólnie około pół tysiąca uczestników.

W niedzielę 21 maja na Dniu Akademickim Wydział reprezentowało Koło Socjologii Edukacji pod opieką naukową dr Joanny Borowik. Stoisko z grami, łamigłówkami i zabawami przygotowane przez Koło było oblegane przez wszystkich zwiedzających.

Poniedziałek – 22 maja – był to Dzień Otwarty Wydziału Pedagogiki i Psychologii – jego organizację koordynowała dr Monika Zińczuk. Odwiedzającym zaproponowano, aż dziewiętnaście  wydarzeń: warsztatów, wykładów, debat, a nawet koncert i przedstawienie przygotowane na ten dzień przez pracowników i studentów z Kół Naukowych Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB.