strefa
ARTUR KLINAU - ZAPROSZENIE NA WYKŁADY I WYSTAWĘ

Informujemy, że do 15.01 2018r. na naszym Uniwersytecie przebywa Pan Artur Klinau - laureat Nagrody im. Lwa Sapiehy

Nasza Uczelnia znalazła się w znakomitym gronie pięciu szkół wyższych (obok Uniwersytetu Warszawskiego, Jagiellońskiego, Poznańskiego i Wrocławskiego), które włączyły się w realizację tej nagrody w formie stypendium pobytowego.

Pan Artur Klinau jest uznanym białoruskim artystą sztuk wizualnych, pisarzem, wydawcą i redaktorem pisma pARTisan. W 2011 roku był reprezentantem Białorusi na 54. Międzynarodowym Biennale Sztuki w Wenecji. Jest autorem koncepcji "Miasto Słońca", odczytującej sowiecką architekturę XX wieku w kontekście socjalnych utopii. Koncepcję tę przedstawił w swojej książce pt. "Mińsk. Przewodnik po Mieście Słońca", która została wydana w Polsce przez Wydawnictwo Czarne w 2008 roku. Od 2014 roku Artur Klinau jest zaangażowany w autorskie przedsięwzięcie pod nazwą "Wolna Republika Kaptaruny" - czyli w budowę wioski artystycznej położonej w wyjątkowym miejscu, bo na pograniczu polsko-białorusko-litewskim.

 
Strony autorskie:
http://arturklinau.com/
http://kaptaruny.com/en/
http://partisanmag.by/
 

Zapraszamy do wzięcia udziału w trzech wydarzeniach z udziałem Laureata, które odbędą się na naszym Wydziale:

7.12 2017r. (czwartek) godz. 17.00-18.00, Wydział PiP UwB, ul. Świerkowa 20 C, aula A2 - wykład otwarty Artura Klinau poświęcony sztuce współczesnej na Białorusi
 

18.01 2018 r. (czwartek) godz. 17.00-17.30 - wernisaż wystawy fotografii autorstwa Artura Klinau pt. MIŃSK - MIASTO SŁOŃCA, Galeria Nowe Skrzydło, Wydział PiP UwB, ul. Świerkowa 20 C

 

...i zaraz po wernisażu w godz. 17.30-18.30 - wykład otwarty Artura Klinau poświęcony architekturze Mińska, Wydział PiP UwB, ul.Świerkowa 20 C, aula A2 (oba wykłady zostaną wygłoszone w języku polskim).

 

W imieniu Pana Artura Klinau serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników i studentów naszego Wydziału do wzięcia udziału w wydarzeniach z jego udziałem!

powrót