Wydział Pedagogiki i Psychologii na XVI Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki

W dniach 4-9 czerwca 2018 r. odbywał się na Uniwersytecie w Białymstoku XVI Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. Prace nad jego przygotowaniami i organizacją z ramienia Wydziału Pedagogiki i Psychologii koordynowała dr Katarzyna Szorc.

Dnia 8 czerwca był to Dzień Otwarty Wydziału Pedagogiki i Psychologii – jego organizację koordynowała dr Monika Zińczuk.

Tegoroczny Festiwal zawitał do trzech największych podlaskich miast. 5 czerwca (wtorek) gospodarzem imprezy była Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, natomiast 6 czerwca (środa) festiwal przeniósł się do Parku Naukowo-Technologicznego w Suwałkach. W piątek (8 czerwca) swoje podwoje otworzyły Wydziały Uniwersytetu w Białymstoku oraz inne uczelnie i instytucje partnerskie PFNiS w Białymstoku, Łomży i Suwałkach. Punktem kulminacyjnym festiwalu był Rodzinny Piknik Naukowy na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej w Białymstoku, który odbył się w sobotę, 9 czerwca, w godzinach 10.00-15.00.

Przedstawiciele Wydziału Pedagogiki i Psychologii w niekonwencjonalny sposób oferowali m.in. takie atrakcje jak: zagadki matematyczne, origami, modelowanie balonów, skakanie przez długą skakankę, gra w klasy, zabawy z chustą animacyjną i wiele innych zabaw ruchowych. Zabawy spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci w wieku przedszkolnym, jak też uczniów szkół podstawowych, gimnazjum, a nawet licealistów. Koło Aktywnych Dydaktyków zaprosiło uczestników do oryginalnej gry planszowej OMNIBUS. W sumie przy naszych stoiskach bawiło się wspólnie ponad 1000 uczestników.

W Dniu Otwartym Wydziału Pedagogiki i Psychologii odwiedzającym zaproponowano różnorodne wydarzenia: warsztaty (plastyczne, cyfrowe, literackie, muzyczne, psychologiczne, artystyczne), treningi, wykłady oraz koncert i przedstawienie przygotowane na ten dzień przez pracowników i studentów z Kół Naukowych Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB. Zaproponowane imprezy miały charakter interaktywny. Były skierowane do szerokiego grona odbiorców: dzieci, młodzieży, studentów, absolwentów, nauczycieli, osób dorosłych.  W tym dniu progi naszego wydziału odwiedziły liczne zorganizowane grupy najmłodszych dzieci, uczniowie szkół różnego szczebla kształcenia wraz z nauczycielami oraz studenci.