SEMINARIUM NAUKOWE W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM

2 kwietnia br. w Parlamencie Europejskim odbyło się seminarium naukowe nt. Modernizacji kształcenia nauczycieli w Europie Środkowo-Wschodniej, którego współorganizatorem z ramienia Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB oraz Stowarzyszenia na rzecz Kształcenia Nauczycieli w Europie (ATEE) była dr Marta Kowalczuk-Walędziak. W spotkaniu udział wzięli m. in. Augustin Mihalache - przedstawiciel rumuńskiej prezydencji w Radzie UE ds. edukacji, Krystyna Łybacka - członek Komisji Kultury i Edukacji (CULT), badacze tej problematyki (Albania, Czechy, Holandia, Irlandia, Polska, Rosja, Węgry, Włochy), a także przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz władz uczelni. Władze Dziekańskie naszego Wydziału reprezentowały dr hab. Wioleta Danilewicz, prof. UwB oraz dr Alicja Korzeniecka-Bondar. W trakcie seminarium dyskusji poddano wybrane aspekty kształcenia wstępnego i rozwoju zawodowego nauczycieli w tej części Europy oraz zasugerowano potencjalne kierunki zmian.