Nowa ewaluacja dyscyplin – wykład prof. Błażeja Skocznia – przewodniczącego KEN

Zapraszamy na wykład pt. Nowy model ewaluacji jakości działalności naukowej i kategoryzacji podmiotów w dyscyplinach naukowych lub artystycznych prof. Błażeja Skocznia - przewodniczącego Komisji Ewaluacji Nauki.

Spotkanie odbędzie się 25 czerwca 2019 roku o godzinie 11:00 na Wydziale Fizyki przy ul. Ciołkowskiego 1L, w sali 2011.

Prof. Błażej Skoczeń obecnie kieruje Centrum Projektowania Akceleratorów Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Odbył staże naukowe na Uniwersytecie Technicznym w Wiedniu (1992) i w Toyohashi University of Technology w Japonii (1993). Pracował również w Institut Français de Mécanique Avancée (2006). Kierował w CERN jednym z zespołów zajmujących się projektem Wielkiego Zderzacza Hadronów (LHC). W 2013 r. został członkiem Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest przewodniczącym Sekcji Mechaniki Materiałów Komitetu Mechaniki PAN. Autor około 200 publikacji, książek, raportów i opracowań naukowych, w tym trzech monografii.

fot. Jan Zych, źródło