Mamy nową aulę

Nowa Aula Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku mieszcząca 450 osób z możliwością rozdzielenia, przy pomocy ruchomych ścianek, na 2 mniejsze sale (na 150 i 300 osób). Ma amfiteatralny układ krzeseł, dużą scenę, doskonałą akustykę, nowoczesne nagłośnienie i oświetlenie, sprzęt audiowizualny. Trzy kabiny tłumaczy zapewniają dobre zaplecze do organizowania konferencji i spotkań międzynarodowych. W budynku jest też winda, bufet i szatnia. Znajdują się tam także m.in. pracownie: teatralna, plastyczna i muzyczna oraz przestrzeń wystawiennicza. Łączna powierzchnia to blisko 2750 metrów kwadratowych.

Aula jest profesjonalnie przygotowana do organizowania różnorodnych wydarzeń o charakterze naukowym, ale także kulturalnych: muzycznych, teatralnych, wystaw.

Nowy obiekt jest oddany do użytku i od października zacznie służyć studentom. Oprócz wykładów będą się tu odbywały zajęcia warsztatowe z zakresu malarstwa, rzeźby, tańca czy teatru. Aula zapewnienia znakomite warunki do realizacji zajęć studentom pedagogiki szczególnie specjalności: animacja kultury z arteterapią, edukacja medialna, a od tego roku także  edukacja wizualna.

W ramach prac budowlanych zagospodarowany został też tren wokół auli: parkingi, usytuowane wśród zieleni elementy małej architektury na świeżym powietrzu.

Koszt trwającej 3 lata budowy to ok. 20,5 mln złotych. Środki w całości pochodzą z budżetu MNiSW. Wydatki uczelni to ok. 300 tys. – głównie na opracowanie dokumentacji.

Aula za sprawą swoich walorów ma szansę stać się ważnym miejscem na mapie Białegostoku. W dniu 13 września 2013 obejrzeli ją dziennikarze. Jeszcze we wrześniu odbędzie się w niej pierwsza konferencja naukowa organizowana przez Prezydenta Miasta Białystok.

W Auli odbędzie się 10 października 2013 uroczysta inauguracja roku akademickiego 2013/2014 Uniwersytetu w Białymstoku.

Galeria zdjęć z oficjalnej strony UwB

Film z kanału Nasz Uniwersytet