Tanie książki dla studentów UwB

Złotówka za podręcznik, 5 zł za pozostałe wydawnictwa - taką propozycję przygotował z myślą o swoich studentach Uniwersytet w Białymstoku. Do akcji "Tania książka" włączyły się 3 uczelniane wydawnictwa: Wydawnictwo UwB, Trans Humana oraz Temida 2.

Książki w symbolicznych cenach mogą kupować ci studenci, którzy korzystają z pomocy materialnej w formie stypendiów socjalnych.  Zanim jednak udadzą się na zakupy - najpierw muszą zgłosić się do swojego dziekanatu i odebrać specjalne karty uczestnika programu.

- Książki oraz podręczniki są drogie i wiemy, że nie wszystkich naszych studentów na nie stać. Wierzę, że akcja „Tania książka” przyczyni się do wyrównywania edukacyjnych szans osób niezamożnych, które inaczej nie mogłyby sobie na takie zakupy pozwolić. Poza tym jest to także forma promocji wartościowych publikacji naszych uniwersyteckich wydawnictw. Im więcej osób po nie sięgnie, tym lepiej – mówi prof. Leonard Etel, rektor Uniwersytetu w Białymstoku.

Każdy student uprawniony do udziału w akcji „Tania książka” będzie mógł kupić
w preferencyjnej cenie po 1 egzemplarzu danego tytułu. W przypadku podręczników – zniżka dotyczy tych, które obowiązują na studiowanym kierunku.

Wydawnictwo UwB oraz Trans Humana mają swoją siedzibę na Wydziale Pedagogiki
i Psychologii przy ul. Świerkowej. Temida 2 znajduje się w budynku Wydziału Prawa przy ul. Mickiewicza.

Stypendia socjalne otrzymuje w bieżącym roku akademickim na Uniwersytecie w Białymstoku niemal 2400 studentów.