strefa
Aktualności Strona główna / Studenci / Aktualności
Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza wszystkich studentów i pracowników do zaangażowania się w akcję Szlachetna Paczka 2018. Pragniemy uczynić te święta wyjątkowymi dla wybranej rodziny.  Razem możemy więcej, więc nie bądź obojętny. Potrzeby rodziny:
Żywność trwała: herbata, kawa, cukier, dżem, kasza, makaron, ryż, mąka, konserwy rybne i mięsne, olej, płatki na mleko.
Środki czystości: proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, szampon, pasta do zębów, płyny czyszczące.
Więcej informacji na wydarzeniu:
 

 


 

Kurs Pierwszej Pomocy
W dniach 8 oraz 9 grudnia na wydziale Pedagogiki jest organizowany Kurs Pierwszej Pomocy w godzinach od 9.00-18.00. Jest to już 3 edycja naszej współpracy z Grupą Ratownicza Nadzieja. Kurs prowadzi wykwalifikowana
kadra ratowników medycznych i lekarzy. Kurs jest skierowanych zarówno do studentów jak i wykładowców. Podczas kursu będą poruszane takie stany nagłe jak:Epilepsja, Zawał, Cukrzyca oraz wiele innych. Będą mogli państwo poćwiczyć równie RKO z użyciem defibrylatora, pozycję boczną oraz zachowanie się podczas wypadku samochodowego.
Kurs jest oparty na wiedzę teoretyczną która zostanie przeprowadzona w jasne i ciekawe metody z dużym naciskiem na wiedzę praktyczną. Po zdobyciu takiej wiedzy i zdaniu pozytywnie egzaminu będą mogli Państwo otrzymać zaświadczenie o kursie pierwszej pomocy który jest ważny 3 lata od jego wydania. Dlaczego warto uczestniczyć w kursie pierwszej pomocy? Podniesiecie Państwo swoje umiejętności oraz kompetencje, jak również może być przydatna zarówno na uczelni, praktykach jak i domu. Zgłoszenia przyjmujemy do 3 grudnia na  adres email: kurspierwszejpomocy8@gmail.com
Zgłaszając się na kurs podajemy: (imię, nazwisko, nr. telefonu, pesel oraz dzień w którym chcieliby Państwo uczestniczyć w kursie).

 


 

 

Zostań wolontariuszem! Pomóż dzieciakom!

Przed nami dziesiąty semestr akcji Studenckie Pogotowie Lekcyjne organizowanej przez Uniwersytet w Białymstoku we współpracy z organizacjami charytatywnymi. Chcesz podzielić się swoją wiedzą i czasem? Chcesz zdobyć cenne doświadczenie? Chcesz pomóc? Przyłącz się! Czekamy na studentów wszystkich kierunków!

KOMU I W CZYM POMAGAMY?
Zapewniamy pomoc w odrabianiu lekcji podopiecznym świetlic socjoterapeutycznych prowadzonych przez organizacje charytatywne: CARITAS i ELEOS. Do tych placówek codziennie przychodzą dzieci i młodzież, które przy pracach domowych zwykle nie mogą liczyć na pomoc najbliższych. To uczniowie szkół podstawowych (większość) i gimnazjalnych. Wielu z nich wychowuje się w rodzinach dysfunkcyjnych albo w rodzinach niepełnych i ubogich. Świetlicowe grupy liczą zwykle kilkanaścioro dzieci.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA POMOC?
Organizujemy w świetlicach socjoterapeutycznych dyżury studentów. Wolontariusze będą dyżurować w wybranych placówkach raz w tygodniu (od poniedziałku do piątku), w godzinach popołudniowych, według ustalonych z nimi grafików. Studentów będą wspierać zatrudnieni w świetlicach wykwalifikowani opiekunowie. Dyżury potrwają do końca semestru.

DLACZEGO WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ DO AKCJI?
Praca na rzecz dzieci to okazja do zdobycia bezcennych doświadczeń, wzmocnienia kompetencji interpersonalnych i sprawdzenia się w kontakcie z innymi ludźmi. Niesienie pomocy potrzebującym daje satysfakcję, uczy empatii i wrażliwości na los innych.

NA CO MOGĄ LICZYĆ WOLONTARIUSZE?
Pracownicy świetlic przekażą wolontariuszom niezbędne wskazówki i wyjaśnią specyfikę pracy ze swoimi podopiecznymi. Każdy student, który włączy się do akcji, po zakończeniu dyżurów może otrzymać ze świetlicy zaświadczenie o pracy wolontariackiej, wraz z opisem zrealizowanych zadań i wymiarem godzin. Każdy wolontariusz, który będzie dyżurował sumiennie i systematycznie, na koniec roku akademickiego otrzyma dodatkowo pamiątkowy certyfikat. Dokumenty te mogą przydać się przy staraniach o stypendium, staż czy pracę.

CO ZROBIĆ, ŻEBY WŁĄCZYĆ SIĘ DO AKCJI?
Trzeba wypełnić kartę zgłoszeniową, a w niej wskazać miejsce i porę (dzień tygodnia, godziny), w jakich chcesz i możesz pomagać. Kartę trzeba wysłać na adres: pogotowie@uwb.edu.pl do 26 października 2018 r. W tytule maila wpisz „Zgłoszenie”. Organizatorzy poinformują cię o wynikach naboru i prześlą grafik dyżurów drogą mailową. Dyżury rozpoczną się z początkiem listopada.

W przypadku, gdy tę samą placówkę i ten sam termin dyżurów wskaże większa liczba zgłaszających się studentów - o zakwalifikowaniu do udziału w akcji będzie decydowała przede wszystkim kolejność zgłoszeń. Na ostateczny kształt grafiku może mieć też wpływ kierunek studiów i znajomość języków obcych – chcemy zagwarantować podopiecznym świetlic możliwie wszechstronną pomoc. W pierwszej kolejności do grafiku będą wpisywane osoby, które już dyżurowały w wybranej placówce – w tytule maila proszę wpisać „Zgłoszenie – kontynuacja”.

UWAGA!
Wolontariat daje mnóstwo satysfakcji, ale wymaga wytrwałości i konsekwencji. Podopieczni świetlic potrzebują pomocy systematycznej, dlatego czekamy na przemyślane zgłoszenia!

Do pobrania:

Karta zgłoszenia 2018/2019 semestr zimowy

 


 

Centrum Wsparcia Studentów i Doktorantów Niepełnosprawnych Uniwersytetu w Białymstoku poszukuje osób chętnych do podjęcia pracy w charakterze asystenta osoby niepełnosprawnej.
Do głównych zadań należy pomoc w sporządzaniu notatek oraz ewentualna pomoc czynnościach związanych bezpośrednio z udziałem studentów niepełnosprawnych w zajęciach.
Zapewniamy umowę zlecenie i wynagrodzenie w wysokości od 16 zł/godzinę.
Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres e-mail: biuro.pelnomocnikaon@uwb.edu.pl
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 85 745 78 89


 

Zaproszenie studentów do udziału w holenderskim projekcie w obszarze pracy socjalnej i edukacji.

Składamy gratulacje studentom Alicji Juchnowskiej i Adrianowi Czachorowskiemu, opiekunowi Studenckiego Koła Naukowego Pedagogiki Resocjalizacyjnej mgr Annie Chańko-Kraszewskiej za zakwalifikowanie się do finału VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „StRuNa” dla studentów i doktorantów, w kategorii: Projekt Roku 2017. Znalezienie się w gronie wybitnych młodych naukowców jest sukcesem całego Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.

prof. dr hab. Marek Konopczyński
Kierownik Katedry Pedagogiki Specjalnej

dr hab. Mirosław Sobecki, prof. UwB
Dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii
Uniwersytetu w Białymstoku 

Szanowni Państwo z radością informujemy, że głosowanie na Wykładowcę Roku w ramach obchodów Dni Wydziału 2017 wiekszością głosów wygrał Pan Doktor Krzysztof Czykier - Dziekan ds. Studniów Stacjonarnych.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w życiu zawodowym jak i prywatnym - Samorząd Studentów Pedagogiki i Psychologii UwB "