Ex-Erasmus Strona główna / Wydział / Erasmus+

Liesbeth Desmet (Belgia)

Dzień dobry my name is Liesbeth Desmet. I studie Applied psychology at Vives Kortrijk in Belgium (Flemish part) and I went on Erasmus to Poland (Bialystok) in the second semester of the academic year 2015-2016.
I really liked my Erasmus-time in Bialystok and I made a lot of friends, where I have a lot of good memories with.
I travelled around Poland and visited Warsaw for travelling, cite seeing and partying!
I also saw Krakau and Auswitch with my parents and brothers who visited me in Poland. It was a really a difficult experience to see all the things that happened during WOII.
I also visited Gdansk and Gdynia with my boyfriend (who visited me) and with my friend. It was nice to see the sea and a totally different city then Warsaw, Krakau or Bialystok in Poland.
During my stay in Bialystok I also visited some other countries like Lithuania and Latvia.
During my stay in Bialystok I went to some organisations and settings in Bialystok to learn about the culture in Poland and about the sector Psychology in Poland. I visited a refugee camp, a closed institution for youth who were addicted to drugs and alcohol and who committed a crime, a school for children with specials needs,… It was interesting that I could learn about the differences and the similarities between Belgium and Poland.
For me my Erasmus period in Bialystok, will be a period that I will never forget. I made friends for life, learned international competences, made a lot of good memories and learned to be more independent.

Agnieszka Lul (Polska)

Część studiów magisterskich w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2015/2016 odbyłam na uczelni University of Crete, w miejscowości Rethymno położonej na greckiej wyspie- Krecie. Był to mój drugi wyjazd na studia w ramach programu, po raz pierwszy w ramach studiów pierwszego stopnia wyjechałam do Holandii, podejmując tam studia na uczelni Windesheim University of Applied Sciences.

Uniwersytet (University of Crete) znajduje się na wzgórzu miasta, dysponuje licznymi kawiarniami, niewielkim ośrodkiem sportowym oraz bardzo dobrze wyposażoną biblioteką. Za szczególną zaletę studiów w Rethymno uważam możliwość stworzenia własnego Learning Agreement, doboru przedmiotów z różnych wydziałów, które ulokowane są na jednym kampusie. W roku akademickim, w którym odbyłam studia zdecydowana większość zajęć oferowana była w języku greckim, w związku z czym podobnie jak większość studentów zagranicznych plan pracy ustalałam indywidualnie z wykładowcami. W ciągu studiów miałam możliwość uczęszczania na zajęcia z języka greckiego, które oferowane są na uniwersytecie na różnych poziomach zaawansowania w wymiarze sześciu godzin tygodniowo.

Studia za Krecie umożliwiły mi spędzenie kilku miesięcy w urokliwej nadmorskiej miejscowości, a przy tym nawiązanie nowych przyjaźni, poznanie greckiej kultury, śródziemnomorskiej kuchni oraz imponującej kreteńskiej przyrody.

Margarita (Polska)

Moja przygoda z Erasmusem rozpoczęła się we wrześniu 2015, chociaż faktycznie wszystko zaczęło się pół roku wcześniej, kiedy po raz pierwszy poważnie zaczęłam się zastanawiać nad wyjazdem na studia za granicę. Nie miałam dużo czasu na zastanowienie się, terminy goniły. Po nocy wędrówek w internecie i czytania opinii  byłych Erasmusów oraz radach koordynatora z wydziału, uczelnia zagraniczna  była wybrana - Windesheim University of Applied Sciences w Zwolle, niedużym mieście w północno-wschodniej Holandii nad rzeką Ijssel.