Jak przetrwać pandemię - wykład online

W dniu 23 marca o godzinie 16.30 odbył się wykład online, podczas którego jeden z najlepszych polskich psychiatrów prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro odpowiedział na jedno z najczęściej zadawanych obecnie pytań: jak przetrwać pandemie?

Rozmawiali z nim dr hab. Krzysztof Korotkich - prorektor ds. kształcenia UwB, dr hab. Tomasz Bajkowski, prof. UwB - prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Nauk o Edukacji oraz mgr Mariola Wojtkiewicz z Zakładu Edukacji Artystycznej Katedry Pedagogiki Specjalnej i Działań Twórczych.

Pomysł spotkania wyłonił się z potrzeby wsparcia zarówno kadry naukowo-dydaktycznej uczelni jak i studentów borykających się ze skutkami zdalnej edukacji jakimi są m.in. trudności z koncentracją w wyniku wielogodzinnej pracy przed ekranem, problem oddzielenia pracy od prywatności czy rosnący poziom stresu i niepokoju.

Szanowni Państwo,

na prośbę osób, które nie mogły uczestniczyć w czasie rzeczywistym w wykładzie Pana Prof. Bogdana de Barbaro pt. „Jak przetrwać pandemie", który odbył się 23.03.2021 r., za zgodą Profesora, udostępniamy link do nagrania dla pracowników oraz studentów UwB.

Prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro - psychiatra, psychoterapeuta, emerytowany profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1993 - 2016 kierownik Zakładu Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum.  W latach 2016 - 2019 kierownik Katedry Psychiatrii. Superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Członek Editorial Advisory Board pisma „Psychiatry. Interpersonal and Biological Processes”. Obecnie współpracuje z Fundacją Rozwoju Terapii Rodzin „Na Szlaku” w Krakowie. Zainteresowania zawodowe: terapia rodzin, postpsychiatria, kulturowy kontekst psychiatrii.