Staże online dla pracowników naukowo-dydaktycznych uczelni ukraińskich

W poniedziałek (12 kwietnia 2021 r.) na naszym Wydziale rozpoczęły się szkolenia online w ramach staży dla pracowników naukowo-dydaktycznych uczelni ukraińskich nt. “Działalność dydaktyczno-badawcza we współczesnym uniwersytecie: wyzwania, przykłady rozwiązań, perspektywy”. W programie bierze udział ponad 150 wykładowców z 38 uczelni wyższych Ukrainy. Wykład inaugurujący staże wygłosił prof. dr hab. Mirosław Sobecki, Dziekan Wydziału Nauk o Edukacji, który przedstawił zagadnienie komunikacji międzykulturowej z perspektywy pedagogicznej. W toku kolejnych spotkań uczestnicy szkolenia będą doskonalić kompetencje w zakresie stosowania różnorodnych metod i form pracy ze studentami (np., trening twórczego myślenia, praca metodą tutorską, narzędzia interaktywne online) oraz wzbogacać warsztat badawczy w zakresie m.in. pisania artykułów naukowych oraz pozyskiwania grantów na badania. Program koordynuje dr Marta Kowalczuk-Walędziak - prodziekan Wydziału Nauk o Edukacji ds. współpracy międzynarodowej.