Druga edycja staży dla pracowników naukowo-dydaktycznych uczelni ukraińskich

W poniedziałek, 18 października 2021 r., zainaugurowaliśmy drugą edycję staży online dla pracowników naukowo-dydaktycznych uczelni ukraińskich na temat: “Działalność dydaktyczno-badawcza we współczesnym uniwersytecie: wyzwania, przykłady rozwiązań, perspektywy”. Jest to kontynuacja naszych działań z poprzedniego roku akademickiego, które cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych partnerów z Ukrainy: w pierwszej edycji staży wzięło udział ponad 150 pracowników, w tej edycji jest to 70 osób. Wykład wprowadzający w tę edycję staży wygłosił Prof. dr hab. Mirosław Sobecki - Dziekan Wydziału Nauk o Edukacji UwB, który w bardzo interesujący sposób przedstawił zagadnienie komunikacji międzykulturowej. Spotkanie, zawierające liczne odwołania do praktyki badawczej i dydaktycznej prelegenta, stało się inspiracją do stawiania licznych pytań, które sprzyjały wymianie wiedzy i doświadczeń dydaktycznych pomiędzy pracownikami naszego Wydziału i partnerami z Ukrainy.
Kolejne wykłady i zajęcia będą odbywały się do 15 listopada, a 18 listopada 2021 r. odbędzie się konferencja online podsumowująca ten projekt. Działaniem koordynuje dr Marta Kowalczuk-Walędziak - prodziekan ds. współpracy międzynarodowej.