Polski Biały Krzyż. Zapomniana historia.

W dniu 15 listopada 2022 o godzinie 12 w Budynku Głównym Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy „Polski Biały Krzyż. Zapomniana historia.”

Na wystawie zaprezentowano zbiory Barbary i Waldemara Niklińskich. Kolekcja została wzbogacona planszami przygotowanymi przez Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Inicjatorem zorganizowania wernisażu była Joanna Fabisiak Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Wydarzenie objęła patronatem honorowym Marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Inspirację i bazę źródłową wystawy poświęconej Polskiemu Białemu Krzyżowi -  organizacji, która przynosiła Polonii nadzieję na wolność Ojczyzny, a w niepodległej Polsce służyła narodowi i jego sile zbrojnej, stanowiły badania i publikacje naukowe prof. dr hab. Elwiry Jolanty Kryńskiej.