22 stycznia 2025
Środa, 22 dzień roku

Imienieny obchodzą:
Anastazy, Wincenty, Wiktor
Realizowane projekty Strona główna / Realizowane projekty / Międzynarodowe / KCA "Wiedza to Szansa na Akceptację" / Opis partnerów projektu KCA 


Opis partnerów projektu KCA 



 

 

Partner turecki

 

Global Gelisim Dernegi (GDA) to organizacja pozarządowa (NGO) z Turcji, która jest organizacją zapewniającą edukację młodym i starszym ludziom w Ankarze. Prowadzi różnego rodzaju zajęcia i szkolenia skierowane do lokalnej społeczności. Są to zajęcia ściśle edukacyjne jak historia lub kursy dokształcające. Ale prowadzi również wiele zajęć artystycznych jak kursy fotografii, muzyki i tańca ludowego. Organizuje praktyczne i podstawowe kursy języka angielskiego, prowadzi międzynarodowe seminaria, szkolenia i realizuje projekty. Stowarzyszenie powstało w 2012 roku i zatrudnia 7 osób pracujących jako wolontariusze. Z tej organizacji w projekcie będą uczestniczyć edukatorzy i wolontariusze.

Kluczowe osoby organizacji które będą realizować ten projekt;

1. Osoba prawnie odpowiedzialna:

Umit Yusuf ERTURK, przewodniczący GDA. Jest statystykiem i pracuje w dziale rozpowszechniania Tureckiego Instytutu Statystycznego. Ma ponad 15 lat doświadczenia w projektowaniu strony internetowej TurkStat, a teraz jest webmasterem. Ponadto prowadzi specjalne zajęcia z fotografii i studiowania kinematografii na Anadolu University. Był prawnym przedstawicielem międzynarodowych projektów zrealizowanych przez GDA (BASE z Grundtviga i KA1 z Erasmusa+). W projekcie będzie odpowiadał za strony internetowe i opracowania graficzne jak logo, baner, itd..

2. Koordynator projektu, osoba do bezpośredniego kontaktu:

Hakki BILGEN, wiceprezes GDA. Jest inżynierem mechanikiem, z tytułem doktora nauk technicznych. Pracował jako ekspert w Fundacji Grundtvig i dziale edukacji dorosłych Tureckiej Agencji Narodowej w latach 2004-2013. Obecnie pracuje w dziale rozwoju strategii Tureckiego Instytutu Statystycznego. Pracuje również jako wykładowca w niepełnym wymiarze godzin w programach inżynierii mechanicznej i zarządzania inżynieryjnego Uniwersytetu Tureckiego Stowarzyszenia Lotniczego. Był koordynatorem 2 projektów zrealizowanych przez GDA i nadal pracuje nad organizacją kursów w GDA. W projekcie będzie odpowiadał za opracowywanie końcowych materiałów edukacyjnych i wszelkiego rodzaju analiz i opracowań naukowych bazujących na efektach pracy tego projektu.

www.globalgelisim.com

 

 

 

 



 Partner włoski

 

MoCa Future Designers jest "spin-off " Uniwersytetu we Florencji, pierwszy "spin-off "z obszaru pedagogicznego Uniwersytetu Florenckiego. MoCa powstał z inicjatywy Departamentu Edukacji i Psychologii. Organizacja ta ma sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na innowacyjne wsparcie strategiczne i interwencje szkoleniowe władz publicznych, szkół i trzeciego sektora. MoCa prowadzi badania i analizy, planowanie, szkolenia, ocenę skutków, procesy uczestnictwa w projektach, pozyskuje fundusze i realizuje usługi komunikacji społecznej. Ta non profit organizacja poświęca szczególną uwagę grupom wrażliwym, w tym migrantom/osobom ubiegającym się o azyl/uchodźcom. Rozwija projekty i plany wdrażania innowacyjnych interwencji, usług i aktywizacji społeczności, promuje i zasila sieci innowacji, rozwija system partycypacyjnego zbierania funduszy (w tym społeczną kwestę uliczną), itd.. Tematy, takie jak "innowacje, ocena wpływu, planowanie, rozwój, włączenie, uczestnictwo, szkolenia", by wymienić tylko kilka, są w centrum strategicznego i operacyjnego programu MoCa.

Zespół MoCa składa się z 8 osób i 2 non profit organizacji (Pegaso i Proforma). Prowadzi działalność w różnych regionach Włoch, od Północy po Południe.

Zespół charakteryzuje się interdyscyplinarnym charakterem w naukach humanistycznych i społecznych.

Kluczowe osoby organizacji które będą realizować ten projekt;

Gilda ESPOSITO, doktor nauk, jest prezesem MoCa. Ma 20-letnie doświadczenie w międzynarodowym środowisku jako pracownik pomocniczy i jest ekspertem międzykulturowym. Pracowała jako trener i mediator z uchodźcami, współpracuje z Caritas od 2014 roku i opracowała kilka projektów na ten temat. Jest autorką Manifestu na szkolenie integracyjne. Była głównych koordynatorem projektu CONGENIAL w programie Grundtvig, w którym uczestniczył UTW Białystok.

Tiziana MAMMOLITI jest wiceprezesem MoCa. Jest ekspertem w zakresie przedsiębiorczości społecznej, myślenia projektowego i projektowania usług. Opracowała swoje badania nad dziedzictwem kulturowym jako sprzymierzeńcem edukacji.

www.mocafuture.com

 


 
 
© 2011 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.