22 stycznia 2025
Środa, 22 dzień roku
Imienieny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor
|
WSPÓLNE SPEKTAKLE PARTNERÓW PROJEKTU
Scenariusz wspólnego spektaklu partnerów projektu BASE
Scenografia: (Power Point, zdjęcia sztuki, kultury, religii, różnych generacji i innych aspektów krajów partnerów związanych z projektem BASE; wykonawca - Turcja
Razem będzie 5 części. I tak:
1. Wprowadzenie.
Recytacja (około 3-4 min). Polska
Krótka historia o łączeniu kultury różnych krajów poprzez projekt BASE z programu Grundtvig dotowany przez Unię Europejską. Napisany przez Polskę, zaakceptowany przez dyrektora artystycznego Vicente Arino. Po angielsku, polsku litewsku i hiszpańsku.
2. Ceremonialny marsz turecki Lullego (4 minuty)
Hiszpańscy muzycy, polscy tancerze, tureckie instrumenty
3. Polska popularna piosenka ludowa „Hej Mazury”
Hiszpańscy muzycy, polscy i litewscy śpiewacy. Muzyka będzie zaaranżowana przez Roberta Panka (napisze partyturę) na kwartet strunowy (kontabas,wiolonczela(?)) i instrumenty dęte osobno.
4. Hiszpańska popularna pieśń La Paloma (4 minuty)
Hiszpańscy muzycy, polscy i litewscy śpiewacy po angielsku.
(W tonacji B Major)
5. „Przyjaciele na zawsze” czyli;
Los gavilanes, muzyka Jacinto Guerrero
Hiszpańscy muzycy, śpiewacy z Polski, Litwy i Turcji w tonacji A Major
Za sposób prezentacji wspólnego spektaklu odpowiada dyrektor artystyczny projektu Vicente Arino.
Równolegle do tego wspólnego spektaklu każdy kraj przygotuje swoje własne występy i wystawy do prezentacji na międzynarodowych spektaklach w różnych krajach. Za sposób i miejsce tych prezentacji odpowiadać będą koordynatorzy gospodarzy spotkań międzynarodowych.
BASE Project Common Film (czas wyświetlania 2:21:30)
Autorem filmu jest partner turecki: Global Development Association (GDA) Ankara ,Turcja
Opis filmu:
BASE (Bridging Arts by Seniors for Europe) Project Common Concert Video - Poland, Spain, Turkey and Lithuania... The Practice of Art Makes You a Better Person & a Better European Citizen.
https://youtu.be/SA6nHkhWZH0
“ArtBridge -1”
30.08.2014, sala Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego godz. 17.30
I część spektaklu “ArtBridge -1”
Ta część jest przygotowana wspólnie przez wszystkich partnerów projektu BASE.
1. Wprowadzenie dokonane przez Helenę Łukaszewicz
Krótka historia o łączeniu sztuki różnych krajów w projekcie BASE, Napisana przez polskiego partnera, akceptowana przez Vivente Arino, dyrektora artystycznego projektu. Prezentowane będzie w każdym kraju partnerskim.
2. Polska piosenka „Hej, Mazury” , śpiewana przez Polaków
3. Popularny polski taniec „Podlasiak”, śpiewana i tańczona przez Polaków
4. Stara litewska ludowa piosenka „Riding daj, Riding do”, śpiewana po litewsku przez Litwinów i Polaków. Dyrygent – Arvydas Paulauskas.
5. Turecka piosenka “Yemen Türküsü” (tradycyjna)
6. Popularna hiszpańska pieśń „ La Paloma” ; Hiszpańska orkiestra, śpiew; Polacy i Litwini, taniec; Polacy
7. Pieśń “Uzun İnce Bir Yoldayım” (Aşık Veysel); muzyka i śpiew; grupa turecka
8. "Marsz turecki", myzyka LULLY; hiszpańska orkiestra, taniec; Polacy, tureckie instrumenty
9. „Los gavilanes”, muzyka Jacinto Guerrero; hiszpańska orkiestra, śpiew; Polacy
II część “ArtBridge -1”
Ta część koncertu jest przygotowana samodzielnie przez partnerów.
1. Litwa – “Nie obiecuj”, stary litewski romans (autor nieznany) – śpiewany przez chór
“Monte Pacis”
2. Hiszpania – ???
3.Turcja – “Katibim”, tradycyjna pieśń
4. Polska – „Nocka” , ludowa pieśń, adaptacja; Mira Zimińska-Sygietyńska, realizacja;
Tadeusz Sygietyński,
5. Litwa – “Uśmiech w gwiazdach”, stary litewski romans (autor nieznany) – śpiewany przez chór
“Monte Pacis”
6. Hiszpania – ???
7. Turcja – “Çökertme” , tradycyjna pieśń
8. Polska- ludowa piosenka “Ej dziewczyno”, muzyka Stanisław Niewiadomski, słowa Kornel
Makuszyński, gra na pianinie Arvydas Paulauskas. śpiewają Bukin i Wilimajtys
9. Litwa– “Płomień”, romans, muzyka; A Telksnis: tekst; Paulius Shirvis,
10. Hiszpania - ??
11. Turcja – “Evvel Bahar Olmayınca” (Nedim Yıldız),
12. Polska – „Orkiestry dęte”, współczesna pieśń, muzyka Urszula Rzeczkowska, tekst;
Jan Tadeusz Stanisławski,
13. Litwa – “Muzyka świętych świateł” – muzyka; Arvidas Paulauskas tekst; Galina Mikalauskiene –
śpiew; solo Arvidas Paulauskas i chór
14. Hiszpania –???
15. Turcja – “Çamdan Sakız Akıyor” tradycyjna pieśń
16. Polska – “Wiązanka polskich piosenek”
Międzynarodowy spektakl „ArtBridge - 1” – premiera w Białymstoku
W drugim dniu spotkania partnerów projektu BASE z Hiszpanii, Litwy, Polski i Turcji, czyli 30 sierpnia 2014 r. odbyła się premiera wspólnego międzynarodowego spektaklu. Wszyscy artyści mieli ogromną tremę, a przede wszystkim obawę i niepewność, czy wszystko się uda. Na wspólnych próbach spotkali się dopiero poprzedniego dnia, wcześniej przygotowywali się do występów w swoich krajach, grając, śpiewając, tańcząc. Widoczne było wielkie zaangażowanie i starania wszystkich uczestników. Dyrygent hiszpańskiej orkiestry Vicente Arino okazał się wspaniałym dyrektorem artystycznym i reżyserem tego całego przedsięwzięcia. W trudniejszych momentach zawsze powtarzał: „no problem”. To on przecież dopasował muzykę swego zespołu do tańców polskich seniorek. Wyraźnie zadowolony, a nawet zdumiony był bezbłędnym wykonaniem przez Polki hiszpańskiej pieśni „Los gavilanes” – już na pierwszej próbie. Mimo różnych języków, tradycji, temperamentów dość szybko nastąpiła pełna harmonia i zrozumienie. Wszystkich połączyło zamiłowanie do sztuki, a także talent i wzajemna życzliwość.
Dlatego w sobotnie popołudnie w gościnnej auli Urzędu Wojewódzkiego premiera spektaklu wypadła naprawdę imponująco. Na widowni zgromadzili się przede wszystkim słuchacze UTW z rodzinami i znajomymi. Wprowadzające słowa powitania wygłosiła Helena Łukaszewicz – nasza wspaniała konferansjerka. Występom towarzyszyła muzyka wykonywana na żywo przez hiszpańską orkiestrę pod batutą Vicente Arino. Na początku Polki w pięknych barwnych podlaskich strojach zaśpiewały znaną ludową piosenkę „Hej, Mazury” oraz zatańczyły swój regionalny taniec „Podlasiak”. Wspólnie z litewskimi seniorkami wykonały pieśń „Riding daj, Riding do”, a przy śpiewie połączonego chóru Polek i Litwinów – taniec „La Paloma” w oryginalnych zwiewnych strojach. Natomiast siedemnastowieczny taniec dworski w stylowych długich sukniach nasze słuchaczki tańczyły w rytm znanego „Marsza Tureckiego” Lullego. Turcy również zaprezentowali oryginalny kunszt artystyczny, grając i śpiewając tradycyjne pieśni swego narodu przy dźwiękach instrumentów charakterystycznych dla tego kraju. Na zakończenie pierwszej części zabrzmiała hiszpańska pieśń „Los gavilanes” w imponującym wykonaniu Polek. Młodzi artyści z Hiszpanii i Turcji wystąpili w tradycyjnie eleganckiej czerni, a panie z Litwy – w wytwornych długich zielonych sukniach. Natomiast seniorki z Polski zmieniały stroje odpowiednio do wykonywanych przez siebie śpiewów i tańców.
Po przerwie w drugiej części widowiska nadal grała hiszpańska orkiestra pod batutą Vicente Arino. W czterech częściach rozbrzmiewały kolejno stare litewskie romanse, tradycyjne śpiewy tureckie oraz znane polskie piosenki ludowe, legionowe i te z naszej młodości, połączone w specjalną wiązankę. Hiszpanów i Turków najbardziej porwało brawurowe wykonanie przez polskie seniorki szlagieru sprzed lat „Orkiestry dęte”. Rozpoczęli oni żywiołowy, spontaniczny korowód wokół sali, porywając do wspólnej zabawy widownię i wbiegając na scenę.
Spektakl podobał się wszystkim; organizatorom, uczestnikom, a przede wszystkim rozbawionej publiczności. Z pewnością połączył on różne narody i pokolenia na scenie i na widowni. Najmłodszy artysta – Hiszpan, grający w orkiestrze – miał 12 lat, natomiast najstarszy – jedyny mężczyzna, śpiewający w litewskim chórze – 82.
Barbara Wilczewska
https://youtu.be/cnFGjXzVwF0
Autor filmu Kazimierz Kierus
czas wyświetlania (01:22:13)
II spektakl; “ArtBridge – 2”
31.08.2014, sala UW, godz; 16.00
I część: Taka sama jak w spektaklu ArtBridge-1
II część: Koncert hiszpańskiej orkiestry
“Hiszpańska suita” ISAACa ALBÉNIZa:
Kolejny spektakl, „ArtBridge 2”– kolejny sukces!
Białostocka publiczność ponownie wypełniła aulę Urzędu Wojewódzkiego w niedzielę – ostatni dzień międzynarodowego spotkania BASE. Niektórzy po raz drugi przyszli, by obejrzeć ten sam program. Pierwsza część spektaklu była bowiem powtórzeniem wspólnego widowiska. Po premierowym występie artyści czuli się bardziej pewnie, znali już nawzajem swoje możliwości, a także scenę, na której mieli wystąpić. Ponownie więc zabrzmiały dźwięki hiszpańskiej orkiestry, kierowanej przez Vicente Arino, rozległy się wspaniałe śpiewy pięknych hiszpańskich, litewskich, polskich i tureckich pieśni, melodie wygrywane na tureckich instrumentach. Seniorki UTW zatańczyły swoje popisowe tańce; regionalny „Podlasiak”, zmysłowy „La Paloma” i pełen dostojeństwa „Chodzony”. Znajomi wytrwale fotografowali i filmowali.
W drugiej części niedzielnego spektaklu wystąpiła hiszpańska orkiestra. Pod batutą Vicente Arino wykonała ona „Hiszpańską Suitę’, złożoną z kilku części; „Asturias”, „Cadiz”, „Cordoba”, „Mallorca”, „Sevilla”. Poszczególne fragmenty zostały bowiem poświęcone tym hiszpańskim prowincjom. W krainę każdej z nich widzowie mogli przenieść się podczas koncertu dzięki pokazowi zdjęć – slajdów, ukazujących piękno przyrody, zabytki, specyfikę danego regionu. Wszyscy melomani byli w pełni usatysfakcjonowani, słuchając wspaniałych melodii w oryginalnym wykonaniu utalentowanych hiszpańskich muzyków.
Barbara Wilczewska
La Paloma " ArtBridge - 2 "
https://youtu.be/wudti79rkoQ (czas wyświetlania 00:17:23)
Autor filmu Jadwiga Barcewicz
https://www.youtube.com/watch?v=oBZYCRSabco (czas wyświetlania 00:12:02)
III spektakl; “ArtBridge-3”
31.08.2014, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury „Spodki” , godz. 18.00
1. Litwa – “Nie obiecuj”, stary litewski romans (autor nieznany) – śpiewany
przez chór “Monte Pacis”
2. Turcja – “Evlerinin Önü Boyalı Direk” (tradycyjna)
3. Turcja - “Ceviz Oynamaya Geldim” (tradycyjna)
4. Polska – “Taniec brzucha 1”
5. Polska - „Hej, Mazury” , ludowa
6. Litwa – “Uśmiech w gwiazdach”, stary litewski romans (autor nieznany)
7. Turcja – “Çemberimde gül oya” (tradycyjna)
8. Turcja - “Ben Seni Sevdiğimi” (tradycyjna)
9. Polska - „Podlasiak”, popularny polski taniec śpiewany i tańczony przez
Polaków
10. Polska - „Nocka” , ludowa pieśń, adaptacja; Mira Zimińska-Sygietyńska,
realizacja; Tadeusz Sygietyński
11. Litwa - “Płomień”, romans, muzyka; A Telksnis: tekst; Paulius Shirvis,
12. Turcja - “Entarisi Ala Benziyor” (tradycyjna)
13. Turcja - “Iğdır'ın Al Elması” (tradycyjna)
14 Polska - “Taniec brzucha 2”
15. Polska - „Orkiestry dęte”, współczesna pieśń, muzyka Urszula
Rzeczkowska, tekst; Jan Tadeusz Stanisławski
16. Litwa - “Muzyka świętych świateł” – muzyka; Arvidas Paulauskas tekst;
Galina Mikalauskiene – śpiew; solo Arvidas Paulauskas i chór
17. Turcja - “Ahirim Sensin” (Neşet Ertaş)
18. Turcja - “Kesik Çayır” (tradycyjna)
19. Turcja - “Çayelinden Öteye” (tradycyjna),
20. Polska - “Wiązanka polskich piosenek”
Uczestnicy spektakli:
Turecka grupa:
Muzycy-śpiewacy:
1. Hafize Zuhal ÇETİNKAYA
2. Handan KEÇECİ (flute)
3. Feride ÜNLÜ (violin)
4. Eda Sumru TÜMER (cello)
5. Izabela ALEXANDROVA BİLGİN (piano)
6. Erkoc TORUN (baglama, Turkish folk instrument)
7. Cem Murat YEŞİL (guitar)
Hiszpańska grupa:
Dyrygent: Vicente Arino
Muzycy:
FIRST VIOLINS: 1.GUILLERMO DOMINGUEZ. 22 YEARS
2.MIGUEL MARAZUELA 15 YEARS
3.OSCAR AYALA 12 YEARS
SECOND VIOLINS : 4.ROSA LEON 23 YEARS
5.LORENA GARCIA 23 YEARS
VIOLA: 6.VICTOR DE LA CASA 13 YEARS
7.FERNANDO FRESNO 18 YEARS
CELLO 8.ALBERTO VAQUERIZO 16 YEARS
9.PAOLA GONZALO 24 YEARS
CONTRABASS. 10.GABRIEL ABAD 17 YEARS
PERCUSION 11.MARIO CASABLANCA 23 YEARS
Litewska grupa:
Dyrygent; Arvidas Paulauskas,
Śpiewacy;
1. Zita Sapijanskienė
2. Zina Mikutienėnė
3. Povilas Andriuškevičius
4. Marytė Janauskienė
5. Janina Olbergaitė
6. Aldona Rumbienė
7. Romualda Andužienė
8. Danutė Varkalienė
9. Ina Kovalčiuk
10. Danutė Šivickaitė
Polska grupa
Dyrygent: Agnieszka Panas
Śpiewacy i tancerze:
1. Barcewicz Jadwiga
2. Bukin Józefa
3. Urban Elżbieta
4. Pytel Król Zofia
5. Bielenia Nina
6. Wilimajtys Grażyna
7. Wilczewska Barbara
8. Wiszowata Halina
9. Załęska Halina
10. Alicja Adamowicz
11. Rogalska Krystyna
12. Paszkiewicz-Gadek Anna - sanatorium
13. Kackieło Elżbieta
14. Michalczuk Luba
15. Stachurska Elżbieta
16. Stelmach Halina
17. Temler Alicja
18. Kasabuła Irena
19. Wierzbicka Bogusława
20. Waśkiewicz Maria
21. Lautsch Teresa
22. Tryburska Łucja
23. Kierus Kazimierz
24. Kulikowski Zdzisław
25. Panek Robert Jan
26. Helena Łukaszewicz
Spektakl „ArtBridge – 3” w białostockich „Spodkach”
W niedzielny wieczór Litwini, Turcy i Polacy znowu zaprezentowali swoje muzyczne, wokalne i taneczne umiejętności. Ten kolejny spektakl w ramach projektu BASE został zorganizowany w „Spodkach”, obiekcie należącym do Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku. Widowisko profesjonalnie i ze swadą tradycyjnie prowadziła anglistka Helena Łukaszewicz, ubrana w oryginalny strój, nawiązujący do mody dworskiej XVII wieku. Sympatycznie zapowiadała kolejnych wykonawców z Litwy, Polski i Turcji, którzy na przemian w czterech częściach ochoczo przedstawiali kulturę swoich narodów; tradycyjne pieśni, tańce, melodie. Występy polskich seniorek tym razem wzbogacił taniec brzucha w wykonaniu koleżanek z Akademii 50+. Tak jak w pierwszym spektaklu, najżywiej i najgoręcej została przyjęta nasza piosenka „Orkiestry dęte”. Znowu wspólna radosna zabawa zapanowała na scenie i na widowni. Spontanicznie i żywiołowo dziękowano wykonawcom, organizatorom, gospodarzom. Na zakończenie rozległ się tradycyjny śpiew naszej polskiej toastowej piosenki „Sto lat”. Atmosfera ze spektaklu na spektakl rozgrzewała się coraz bardziej, a międzynarodowa i międzypokoleniowa integracja poprzez wspólne występy stawała się coraz pełniejsza. Uczestnicy projektu BASE z różnych europejskich państw wspólnie bowiem stworzyli międzynarodowe artystyczne widowisko, razem z innymi partnerami wykonując swoje pieśni, tańce, melodie.
Barbara Wilczewska
Spektakl "ArtBridge - 4"
w Teatrze im.Cervantesa w Alcala de Henares (Hiszpania)
(27.09.2014)
Było to najważniejsze wydarzenie podczas naszego pobytu w Alcala de Henares. Spektakl rozpoczął się o godz.19-tej. Po krótkim wystąpieniu dyrektora artystycznego projektu BASE Vicente Ariño tradycyjnie odbyła się część wspólna spektaklu, zapoczątkowana przez polską ludową piosenkę „Hej z góry, z góry jadą Mazury …”, a zakończona imponującym hiszpańskim utworem „Los gavilanes”. Tańczyłyśmy wszystkie swoje tańce; Podlasiak, La paloma, chodzony. Potem grupy partnerskie z Litwy i Turcji miały własną część artystyczną. Na hiszpańskiej scenie zabrzmiały więc tradycyjnie swojsko: „Szła dzieweczka do laseczka …”. „Głęboka studzienka”. „Jak długo na Wawelu …”, „Nocka”, „Ej, dziewczyno …”, „Kukułeczka”, „Polskie kwiaty”, „Hej, sokoły”, „Józek, Józek”, „Sex appeal”, „Orkiestry dęte”. Zagrał też nasz maestro Robert Panek. Z przyjemnością stwierdziliśmy, że wtórują nam widzowie. W Alcala jest bowiem dość liczna polonia. Po skończonym spektaklu podchodzili do nas, gratulowali, dziękowali, pozdrawiali, nie kryjąc uznania i wzruszenia.
Barbara Wilczewska
Do filmu wykorzystano zdjęcia i nagrania Niny Bielenia słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku, uczestniczki spektaklu w ramach międzynarodowego projektu BASE .
Na stronę opracowała Jadwiga Barcewicz
Spektakle wspólne partnerów projektu BASE 24 - 25.10.2014 Ankara (TURCJA)
W piątek 24.10.2014 o godzinie 14 rozpoczął się koncert dla słuchaczy Szkoły Średniej METU, którzy całkowicie wypełnili widownię. W programie koncertu wystąpiła hiszpańska orkiestra pod batutą Vincente Arino Pellicera z następującymi utworami: „Funeral March of Marionette”, „Perr Gynt”, „Carmen”, „Suite Espanola”, „Night in the Garden” i „Tico Tico”. Polska grupa zaprezentowała się w dwóch tańcach: Tańcu tureckim i Ceremonialnym marszu tureckim. Taniec turecki, w którym słuchaczki UTW zaprezentowały się w pięknych, kolorowych strojach, spotkał się z entuzjastyczną i żywiołową reakcją młodej publiczności. Ceremonialny marsz turecki Polki wykonały z akompaniamentem hiszpańskich i tureckich muzyków. Litwini z akompaniamentem Arvydasa Paulauskasa wykonali litewski song „Every saturday evening”.
W drugim dniu 25.10.2014 (w sobotę), po lunchu o godzinie 14.30 rozpoczął się spektakl złożony z prezentacji narodowych a po przerwie o godz. 16.30 wspólny wszystkich partnerów projektu.
Przed wejściem na salę koncertową przedstawicielki polskiej grupy (Anna Gadek i Halina Stelmach), ubrane w stroje ludowe, rozdawały pocztówki ze zdjęciami z przedstawień, które odbyły się w Polsce w dniach 29-31 sierpnia 2014 roku. Były też krótkie rozmowy z osobami wchodzącymi na salę. Pojawił się mały turecki chłopczyk z rodzicami i zapytany o polską flagę, wskazał ją bezbłędnie na plakacie informującym o spektaklu.
Jako pierwsi wystąpili Polacy. Solo zaśpiewały: Bogusława Wierzbicka piosenkę „Hej przeleciał ptaszek” i Maria Waśkiewicz piosenkę „O sąsiedzie”. Grupa wykonała następujące utwory: wiązankę polskich piosenek w rytmie walca, „Kukułeczkę”, „Polskie kwiaty”, „ Hej sokoły” i wiązankę polskich piosenek, które były popularne w latach sześćdziesiątych XX wieku.
Grupa litewska dyrygowana przez Arvydasa Paulauskasa wykonała sześć piosenek ludowych oraz piosenkę „I’m faster” , do której muzykę skomponował sam dyrygent.
Hiszpańska orkiestra pod batutą Vincente Arino Pellicera przedstawiła fragmenty następujących utworów: Carmen (G Bizeta), Peer Gynt (E Griega), Night in the Garden (Manuella de Falla) i Tico Tico (Zequinha Abreu)
Po przerwie o godzinie 16.30 rozpoczął się spektakl wspólny.
Spektakl wspólny rozpoczął się od występu tureckiego chóru dziecięcego, któremu towarzyszyła hiszpańska orkiestra. Chór wykonał 4 tureckie piosenki dziecięce.
Hiszpańscy i tureccy muzycy wykonali wspólnie 5 tureckich utworów muzycznych : między innymi „Halay”, „Yedi cuce”, „Bir dunya birakin”
Hiszpanie jeszcze raz przedstawili „Carmen” i „Tico Tico”. Arvydas Paulauskas wykonał swój utwór „Śviesos muzika”.
W spektaklu wspólnym grupa polska zaprezentowała 4 tańce: „Podlasiak”, „La Paloma”, „Taniec turecki” i „Ceremonialny marsz turecki”. Polskie i litewskie chórzystki towarzyszyły polskim tancerkom podczas tańca „La Paloma”. Polki brawurowo zaśpiewały „Orkiestry dęte”.
Polacy, Litwini i Turcy z towarzyszeniem hiszpańskiej orkiestry wykonali hiszpańską pieśń „Los Gavilanos”(„Przyjaciele”).
Wspólny występ wszystkich uczestników projektu został bardzo dobrze przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność turecką.
Halina Stelmach
Filmy na stronę internetową ze zdjęć i filmików partnerów tureckich
Umit Erturk&Hakki Bilgen opracowała Jadwiga Barcewicz
Spektakl "ArtBridge - 7 " - Kowno (LITWA)
25 maja 2015 r. hiszpańscy, tureccy, polscy i litewscy uczestnicy spotkania w Kownie po długich próbach zaprezentowali ostatni i najdłuższy wspólny spektakl. To było najważniejsze wydarzenie projektowe w Kownie. Spektakl zaczął się po południu o godzinie 15 tej w osiedlowym Centrum Kultury „Girstutis” i trwał ponad 3 godziny. Spektakl został otwarty przez przedstawicieli lokalnej włądzy. Litewski partner do spektaklu włączył dzieci oraz grupę polskich wolontariuszy z projektu „AFIS(ZA), którzy razem tańczyli i śpiewali z dziećmi.
Główny spektakl tak został zaaranżowany, że piosenki chóralne były wykonywane przez zespoły międzynarodowe, tzn. każda zwrotka w innym języku, lub wspólnie w jednym języku z podkładem „murmurando” przy akompaniamencie lub kierownictwie Arvydasa lub Vincenta.
Bardzo ładnie tańczyły dzieci przygotowywane przez nasze wolentariuszki z projektu AFIS(ZA), oraz pięknie prezentował się taniec pary litewskich dzieci tańczących podczas naszego międzynarodowego wykonania „La Palomy". Występ został przyjęty przez publiczność z wielkim aplauzem.
Film na YouTube partnera litweskiego (czas wyświetlania 1:45:40) : 2015.05.24/BASE/Project concert/Kaunas/LT/
|
|